Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fokföldi ibolyám és a...

A fokföldi ibolyám és a fuksziám nem virágzik, miért? Lakásban nevelem őket cserépben.

Figyelt kérdés
Átültettem őket, amikor kinőtték az eredeti (bolti) cserepet, és új virágföldet is raktam alájuk. Nagyon szépek, mert rengeteg levelet növesztenek, de virágokat nem. Néha meg is metszem őket.
2010. júl. 20. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A fokföldi ibolyát nem kell metszeni. Tedd őket máshová,ott lehet,hogy virágoznak majd. Tapasztalatom szerint a szobanövényeknek is van "lelkiviláguk",csak ott virágoznak,ahol jól érzik magukat. Ezt független attól,hogy mit írnak a szakkönyvek.
2010. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ablak közelében van a fokföldi? Csak mert lehet, hogy fényhiánya van. De ha gondolod, virágboltban lehet kapni virágzást elősegitő tápot, kipróbálhatod azt is.
2010. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fokföldinek némi szürt napfényre szüksége van a virágzáshoz. A fuksziát pedig tedd ki az erkélyre/kertbe, félárnyékos helyre, szintén igényli a napot. Ha hetenként adsz nekik virágzásindító tápldatot, az már csak hab lesz a tortán! :) Nem elképzelhető a fukszia esetében hogy mindig levágod a bimbót hozó ágakat...?
2010. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindig a beteg és a túl nagy leveleit vágom le, hogy a picik jobban nőjjenek. A fuksziánál elvileg 2 levél találkozásánál a szárban nőnének a virágok. Látni őket bimbózáskor, de azonnal el is száradnak.

Meleg helyen vannak, egész délután süt rájuk a nap. Megpróbálom hűsebb helyre rakni őket.

2010. júl. 21. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fokföldi ibolyáim is (eredeti neve afrikai ibolya) ablak mellet falra erősített polcon voltak és abszolút nem volt viráguk. Ablakba tettem ahova nem süt a nap(ha nap éri megég a levele, mamáé megégett picit) 1 hónapra rá jöttek a bimbók és szépen virágoznak! Fuksziám az sajna nincs.
2010. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!