Kezdőoldal » Otthon » Kert » Feltúrták a ház előtti részt,...

Feltúrták a ház előtti részt, lehet kérni kártérítést?

Figyelt kérdés
Az utcában valószínűleg csőtörés volt, így kis részben a mi házunk előtti rész is áldozatul esett feltehetően a vízművek által. A kerítés és az utca között (külváros jellegű falu) van füves rész, ahova mindenki ültet növényeket, stb. (Természetesen mindenki a saját háza előtti részt gondozza, azt nem tudom, hogy a saját telekhez tartozik-e vagy már közterületnek minősül-e az utcával együtt. Van itt árok is, de azt sokan betemették már például az évek során.) Ma ez úgy lett feltúrva, hogy tiszta sár maradt utána. A bokrok ki vannak ásva, ott vannak hagyva a hidegben. A füvet viszont nem tartották meg. Nem azt mondom, hogy rendesen, kertész módjára járjanak el, de úgy is fel lehetett volna szedni a füvet, hogy azt a részt félre rakják, hogy később le lehessen újra rakni. A normális fűmag sem két forint, főleg így télen, egész végig sár lesz ott. Ezzel lehet valamit kezdeni szerintetek? Egy zacskó fűmag is elég lenne már... Szomorú, ami a növényzettel történt. :(

2020. jan. 9. 16:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A föld sem alkalmas most ültetésre, tölteni kell, mert nem a teteje került vissza... Az plusz kiadás.
2020. jan. 9. 19:38
 12/16 A kérdező kommentje:
Ilyen földbe, ami itt van (agyagos), nem nagyon tudsz visszaültetni most semmit sem. Nem dühöngök, csak értetlenkedem, hogy ennél szebb megoldás komolyan nincsen. Másrészt pedig nem tudhatod, mi az oka annak, hogy nem magam ásom most vissza a dolgokat. (Még, ha rendesek is lennének hozzá a körülmények.)
2020. jan. 9. 19:41
 13/16 A kérdező kommentje:
A támadó jellegű válaszok nem építőek, és nem viszik előrébb se ezt a beszélgetést... Azt sem értem, hogy miért pontozzák le az itteni válaszokat emberek 0%-osra. De ez most off a kérdés szempontjából. Értem, hogy munkásembereknek nem ez a dolga, de ki lehet alakítani úgy a körülményeket, hogy közben figyelj a környezetedre is. Ezt nem ugyanannyi visszaállítani, mint az úttestet például, hiába kisebb költség pénzt tekintve. (És a belekötés elkerülése végett mondom, hogy nem azt mondom, hogy a fű helyett az utat kellett volna feltörni.) Pl. az nem fura, ha van egy csőtörés mondjuk a város közepén egy virágültetvényes alatt, és az egészet fogják, felszedik úgy, hogy a virágokra sem figyelnek, majd a virágokkal együtt visszatemetik a földet úgy, ahogy esik? Értem, hogy pénzben ezek nem értékek, de nekem a lelkemnek fura lenne ilyeneket tenni. Ha úgy van, hogy tudom, hogy jönnek, és mi a cél, hol ássák fel a helyet, akkor ilyen esetben simán elrendezném a terepet, ha lehet tudni előre. Vagy akkor itthon van valaki a háznál, aki erre alkalmas, és akkor a helyszíni döntések alapján, a felmérés után, vagy közben figyel erre, és rendezi a dolgokat, ami magán szempontból releváns. Így is csak úgy van bármi információ arról, hogy mit, hogyan csináltak, mert van itthon szomszéd napközben.
2020. jan. 9. 19:50
 14/16 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Mivel közterület nem kell hogy tudj róla.
2020. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látom, sokan tévedésben vannak. Megpróbálok segíteni.


Közmű-szolgáltatónál dolgozom, bár nem víz. De ez most nem is fontos.

Azt valóban jól írták, hogy ha "feltúrják", azt vissza kell állítani.

Tehát pl. járdát, térkövet, aszfaltot vissza szoktak állítani, bár nem egyből, mert egy ideig várni kell, nem lesz-e újra repedés, törés, bármiféle hiba az új szakaszon.

Illetve az időjárás is ugyanúgy közbeszólhat nekik is, szakadó esőben vagy fagyokban nem fognak betonozni.


Na de ez a helyreállítás a saját növényekre nem vonatkozik.

Azt nagyjából mindenki tudta, hogy ez közterület.

De azt már úgy látom, kérdező, hogy te sem tudod, hogy ide engedély nélkül nem is ültethetnél semmit. Ha akarna, megbüntethetne az önkormányzat.

Persze nem fog, mert egy bokortól vagy füvesítéstől nem lesz baja senkinek.

De ha egyszer nagyon komolyan vennék, akkor az lenne a vége, hogy te jártál el szabálytalanul.

Rendben kell tartanod, ez igaz, pl. tisztán tartani az árkot, elseperni a havat - bár ezt sem büntetik sehol, ha nem teszed meg.


Még egy érdekesség: a kerítés közelében lévő fákat törvény szerint a tulajdonosnak kellene gallyazni, nem a szolgáltatóknak.

Ha egy viharban a fa miatt leszakad a vezeték, akkor mindenki egyből hívja a szolgáltatót, hogy nincs áram, és elvárják, hogy 5 perc múlva legyen.

De ha vihar van, akkor több száz helyre kell menni, és ilyenkor mindenki fel van háborodva, ha órákig nem mennek ki hozzá.

De a kötelességét senki nem végzi el.

A szolgáltató saját költségen végzi a gallyazást, ami nem az ő dolga, és ez több tízmilliós, sőt több százmilliós költség.

Vajon hányan lennének felháborodva, ha ezt a költséget egy vihar után kiszámláznák nekik? Mindenki. Pedig jogos lenne, és még törvénnyel is alá tudnák támasztani.


Kicsit túlzás az, ahogy írtad, hogy ez mekkora természeti kár.

Ennek semmi hatása a környezetre, a természetre. 1-2 bokorról van szó, ami a természetes élőhelyén is kiszárad, elrágják a gyökerét, stb.

Tavasszal ingyen odateszel két orgonabokrot, amit bárhol ki lehet ásni, mert úgy szaporodik, mint a gomba.

És még szép is lesz.


Kicsit jobban át kéne látni ezt a dolgot. Nem csak a te bokraidról szól ez a dolog - amik amúgy nem is a te bokraid voltak közterületen, hanem az önkormányzaté.

Szerintem mindenki látott már képet beszakadt úttestről.

HA szivárog a víz a talajban, az hosszú távon nagy bajt fog okozni. Olyan nagy területről mossa ki a füldet, hogy akár a házad is odalehet, és ez nem csak Amerikában történhet meg.

Majd nézd meg ezt a linket, de ez nem egyedi eset.

Gondolom, ha te estél volna bele az autóddal, vagy egy családtagod, akkor bezzeg az lenne a baj, hogy a vízmű miért nem szüntette meg időben a csőtörést.

Emberéletekbe kerülhet egy csőtörés, ami szerintem kicsit fontosabb, mint 2 bokor.



[link]

2020. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
A mi környékünkön helyreállítás gyanánt a végén kiszórnak egy kis fűmagot általában (és ahhoz képest, hogy utána nincs gondozva, egész szépen kisarjad). Annak, hogy szépen, gondosan kiszedjék a növényeket és visszaültessék, szerintem nincs realitása, és én sem szeretnék jóval magasabb vízdíjat fizetni azért, mert ilyesmivel tölti az idejét a helyreállító szakember.
2020. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!