Kezdőoldal » Otthon » Kert » A krizantém mikor szokott...

A krizantém mikor szokott kibújni és növekedni, hogy palántaként ki tudjam szedni?

Figyelt kérdés

Eléggé elszaporodott, és át is akarom helyezni.

Mást tennék a helyére, valamilyen tavasszal ültetendő hagymásban gondolkodom.


De fogalmam sincs, mikor fog elkezdeni növekedni.

Már decemberben kibújt a szokatlan meleg miatt, de kb 1 centis csak.

2 éve már szedtem ki palántákat, legalább 10-15 centisként szeretném kiszedni, vajon mikor lesz ekkora?



2020. jan. 12. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Március vége felé kezd el növekedni. De 10-15 centis leginkább csak április vége, május eleje felé lesz, fajtától függően. Ne várj eddig, márciusban csináld, jobban jársz, kevesebb éves öntözéssel szebb virágod lesz.
2020. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még a május is belefér, ha hagymásakat úgysem rakom le hamarabb.

2020. jan. 15. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Azoknak már késői a május, meg a kriziknek is.

Életben maradnak, de olyan szépek már nem lesznek, mint lehetnének.

2020. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nem így van.

Májusban szoktam kiültetni mindent, a kardvirágokat is akkor teszem le.

Gyönyörűek, július-augusztusban virágoznak.


Nem szeretik a hideget, és májusban még bőven lehet talajmenti fagy. Sokan befürödtek már vele, de én még nem.

2020. jan. 16. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hajtanak ki addig, ameddig hideg a föld. De a gyökereiket már nevelgetik.

Én általában március végén szoktam elültetni 5-600 kardvirág hagymagumót, de még soha nem volt rá példa, hogy elfagyott volna akár csak a levelek csúcsa is. A földben meg teljes védelemben vannak, az átlagos teleket átvészelik a szabadban. Az aprók ugye kiszedéskor mindig benne maradnak, mert szétgurulnak, és a következő évben úgy kelnek, mint a fű, alig tudom kiirtani őket.

Próbáltam már, hogy a felét csak április közepe után ültettem, hogy majd későbbi lesz, de nagyjából csak 1 héttel lettek későbbiek, viszont lényegesen kisebbek. Ha érzik a meleget, akkor már nem a gyökerezéssel foglalkoznak, hanem a virághozással, de ahhoz meg a sok gyökér lenne szükséges, hogy szép legyen a virág.

Minél előbb ülteted, annál jobban megerősödik a növény, és annál több meg nagyobb virág lesz rajta. Most novemberben is az utolsó 2 szál kardvirágot félig nyílottan kellett leszedni, mert jött másnap a fagy. Odáig folyamatosan volt pár szál virág, pedig tavaly is márciusban ültettem. És minden hagymagumóból 2-5 darab lett őszre, fajtától függően, mert volt idejük fejlődni. És természetesen mindegyikük virágzott.

Nem létezik olyan tavaszi hagymás, amit érdemes lenne április legeleje után ültetni.

2020. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor vagy a tápanyag nem elég a tieidnek, vagy más fajták.

Az enyémek szeptemberre már mind elvirágoztak, de szerintem csak november elején szedtem fel, mert jó idő volt.

És a májusi ültetéssel is szép nagyok voltak.

Mondjuk én tavaly pótoltam is az ásványi anyagokat.

Előző évben nem, és akkor tényleg satnyák voltak.

Utána olvastam, hogy nagyon tápanyagigényes növény, ezt tavalyig nem tudtam.

Az aprók nálam nem maradnak a földben, mert kisásóval emelem ki a teljes hagymát, ami lehullik, azt is felszedem. Lett is 2 vödör apró, nem győzöm elajándékozni. :D

2020. jan. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!