Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szedr is olyan agresziven...

A szedr is olyan agresziven terjed mint a málna?

Figyelt kérdés
Ha ültetek szedret tavasszal akkor az is elkezd majd a tő körül minden irányban hajtásokat hozni vagy csak közvetlen a tőnél jönnek az uj hajtások. Nem szeretnék uyg járni vele mint a málnával. a tövektől vagy 2 méterre is fle fel bukkan néha egy hajtás.

2020. jan. 19. 23:50
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Igen az is agressźiv.
2020. jan. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még annál is a agresszivebb.Tőnél a szárak 2 cm vastagok is lehetnek . A termést a száron nőtt hajtásokon hozzák.

Csak nagy szmü termést hozó fajtákat érdemes meghagyni .

2020. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ültettem vagy 10-15 éve egy tő tüskétlen szedert. Ugyanakkora, mint kezdetben volt, Ezalatt az idő alatt 2 szem ízetlen bogyót termett.
2020. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A két első válaszoló szerintem nem értette meg a kérdést.

Nekem kb. 20 éve van egy sor szedrem, eladásra termelem (mert nem szeretem), de alapesetben csak tőről hajt. Onnan mondjuk öntözve el tud nyúlni 10-15 m-re is a hajtás, már láttam ilyent egy ismerősnél, aki állandóan öntözte... Olyan esetleg előfordul, hogy ha egy erős tövet kivágunk, akkor 50 cm-re is kihajt a földben maradt gyökérről, de alapesetben nem mászik el, egyáltalán nem fejlesz olyan sarjakat, mint a málna. Más a terjedési stratégiája.

Amit tud, az az, hogy nyár végén a hajtások vége elkezd vékonnyá válni, és függőlegesen megcélozza a földet. Amikor leér, akkor legyökeresedik, aztán tavasszal megfordul a hajtáscsúcs, és immár megvastagodva előtör a földből. Így lehet is szaporítani, én szoktam eladni sarjat, amikor előző évben nem figyeltem oda. Ha ezeket a sarjakat hagyjuk megerősödni, csak lekapáljuk a föld felett, vagy pláne ásáskor befordítjuk a földbe, akkor abból "baj" lehet. De ha nem hagyjuk legyökeresedni, a lelógó részeket feltesszük a felső drótra, akkor ezzel sincs gond.

2020. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2020. jan. 22. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!