Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az Amarillisz hagymák kezelése...

Az Amarillisz hagymák kezelése? Az egyik hosszú zöld levelet hajtott. Visszavágjam?

Figyelt kérdés

Az Amarillisz hagymákat felhoztam a hideg, sötét teleős helyükről, az első öntözések után elkezdtek feléledni.


Az egyik hagyma pár nap alatt kb. 30 centis zöld levelet hajtott, ami le is hajlott a saját súlya alatt,ebből biztosan nem lesz virág.


Mit csináljak a hirtelen hosszúra nyúlt levéllel?

Visszavágjak belőle?

Hagyjam meg, hogy jövő tavaszra ezen át gyűjtsön tápanyagot?

Öntözzem utána?


2020. febr. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlöntözted. Ameddig a bimbó hegyét nem látod, addig nem szabad rendesen öntözni, csak egyszer, utána enyhén nedvesíteni. A folyamatos öntözéstől el tud halni a bimbókezdemény.

A levelet levágni felesleges, tovább fog hajtani, csak gyengíted a hagymát. Ha pár nap alatt lett 30 centi, és már le is hajlott, akkor nem jó helyen tartod. Túl meleg van neki, és a fény meg nem elég, a hőmérséklethez képest.

Ha már elég hosszú ideje van melegen, és bimbónak még nyoma sincs, akkor lehet, hogy az a legjobb, ha megvárod, hogy bent kiszáradjon a föld, és visszaviszed a hideg telelőbe, tavaszig.

De persze, még várhatsz is valamennyit, hátha mégis lesz virág.

2020. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 20 fok bőven elég neki.De le kell boritani,a hagymája sötét helyen legyen .A kertészek ezt süvegelésnek nevezik.

A vírág hajt ki,és nem a levele növekedik.

2020. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

A süvegelésnek az a lényege, hogy mind a virágszár, mind a levél jobban nyúljon. Vannak ilyen fajták, amelyeknél világos, hűvös helyen a virágszár csak 20-30 cm lesz, levélnek meg csak csúcsát látni. Itt a bal:

[link]

A süvegelés a megnyúlást segíti, nem a virágzás megindulását. Ahhoz eleve nem alkalmas, mert nincs zöld rész, ami érzékelje a fényt. A csupasz, száraz külsejű, barna hagyma nem érzékeli a fényviszonyokat.

De a kérdezőé nem ilyen fajta, nála pont hogy a túlzott megnyúlás a gond. Ha lenne virágszár, az se tudná megtartani a virágfejet, mert 70 centi magas lenne.

2020. febr. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszer, nem is tudom melyik évben már itt leírtam, hogy hogy kell virágoztatni… Kérdezték már többen is... Keress rá az amarilliszre itt a gyik-en, és olvassgass bele!


MOst előttem sincsenek a jegyzeteim, de fejből úgy emlékszem, hogy első melegre hozatalkor, ha beraktad földbe a hagymát, jól be kell öntözni, majd hagyni és várni....

Nem szabad addig újra öntözni, míg meg nem jelenik rajta az első zöld, ami igazából virág lesz... Mert ha sokat öntözöd, akkor nem a virág fog megjelennni, hanem a zöldje nől csak az egekbe.


Na de ha kibújt a pici levélkezdemények mellett a virág kezdemény is, akkor le kell takarni egy sötét papírsüveggel és csak néha kinyitni, ha öntözöd. Ha már magasabb a virágszár, akkor kell levenni róla...

2020. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm, ez egy szép leírás volt. Most visszavágtam az elnyúlt levelet, és leállok az öntözéssel. Később úgy cselekszem, ahogyan írtad.
2020. febr. 9. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!