Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam az ananászfám...

Hogyan gondozzam az ananászfám? Tapasztalatok vele?

Figyelt kérdés

Virágboltban vettem, nem saját hajtatás.

Azt meg lehet tippelni, hogy a gyümölcs meddig marad rajt? Még kicsi, zöld neki. Beérik majd és meglehet enni? Egy van neki. Lesz majd több gyümölcse is?


2020. febr. 22. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Broméliaföldbe, vagy hasonló laza talajba ültesd át (földestől), mert a bolti cserép kicsi szokott lenni.

A földje ne legyen állandóan saras, mert könnyen kirothad, de porszáraz se. Ha mondjuk hetente öntözöd bőségesen, amennyit fel tud venni a talaj, és két öntözés közt nem lesz porszáraz a föld, de a teteje kiszárad azért, úgy jó lehet.

Hogy a meleg lakást bírni fogja-e, azt nem tudom. A net szerint igen, én nem vagyok biztos benne, hogy még levélszáradás se fog fellépni. Éjszaka szerintem 20 foknál nem lehetne melegebb. (De nem vagyok szakértő, csak ilyen saját gyökereztetésűm volt, amit előtérben tartottam.)

Ha a növény megmarad, és nem károsodik, akkor a termés nyilván beérik majd.

Utána az egész föld feletti részt le kell vágni, és új sarjon jön (jöhet) az új termés. Lehet, hogy már sarjadzani kezd előbb is.

Keress rá guglival, hogy ananász nevelése, meg ilyesmi szavakkal.

2020. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Az ananász a földből nő ki... kb mint a káposzta... ha te ananász fát vettél, akkor csúnyán átvertek...
2020. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Fát" tényleg nem vehettél.

Egyébként beérik és meg lehet enni, amennyiben növés és érés közben nem nyírod ki.

[link]

2020. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2

Szóval te voltál az a 65 %-os, aki a másik kérdésnél kifejtette, hogy nem jókat írok itt, nem értek semmihez? Vagy te a másik 65 %-os vagy?

[link]

2020. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát, igazából én neveztem el fának. Végülis nem tudom, mi..

Szóval azt már tudom, hogy nem locsolhatom túl, ami jó, mert sajnos elég rendetlen gazda vagyok és hajlamos vagyok az öntözét elfelejteni.

Ez egy tömblakás. Sajnos hely az nem sok van. Most egy félárnyékos helyen sikerült elhelyeznem átmenetileg. Ez egy száraz, nem túl meleg szoba. Gondoltam még a konyhára, ott van pára és több fény, bár ott még kevesebb hely.Azért remélem, megmarad..

2020. febr. 22. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!