Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan lehet termőföldet...

Honnan lehet termőföldet rendelni nálunk?

Figyelt kérdés

Termőföldet szeretnék rendelni kertépítéshez, ezért rákerestem interneten, de majdnem az összes ilyen cég, ami foglalkozik termőföld szállítással, Budapest és vonzáskörzetében tevékenykedik. Tudna valaki olyan céget mondani, amitől Veszprém és vonzáskörzetében lehet rendelni földet?


Segítsen Obi Van Kenobi, Ön az utolsó reményem!:)



2020. febr. 23. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ne így keresd, hanem "munkagép bérlés", "tereprendezés"


Ők képben vannak. Építkezéseken rendszeresen probléma, hova tegyék a keletkező földet.


Maga a szállítás semmi extra, csupán egy billenő platós teherautó. Teló, kiküldöd, elhozza, örülsz.

2020. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb. amit az első írt. Meg ha látsz építkezést, ott is simán megkérdezheted a művezetőt. De még akár a sofőröket is.

Sőt talán az a legjobb, ha elkapsz egy várakozó autót, ha kis szerencséd van és nem aznap akarod megoldani, akkor tudnak szerezni "okosba" szinte ingyen is.

2020. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez egy baromság ebben a formában.

Feketeföldet venne, írta is, hogy termőföld.

Erdei föld néven hallottam még.

Amit építkezéseken kitermelnek, az minden, csak nem termőföld. Alapesetben.

Mert éppen lakhat az országnak olyan területén a kérdező, ahol igen jó a talaj, de kétlem - akkor nem született volna meg ez a kérdés.

Nálunk pl. (Alföld) minden tiszta homok.

Semmivel sem lennék előrébb, ha egy építkezésről a kitermelt homokot idehozatnám.


Kérdező, hol élsz? Legalább egy megyét írj.

2020. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amit építkezéseken kitermelnek, az minden, csak nem termőföld. Alapesetben."


Szerintem egy embert kivéve mindenki feltételezte a kérdezőről, hogy különbséget tud tenni "termőföld" és terméketlen altalaj között, illetve ez irányú igényét verbálisan képes az őt kiszolgáló fuvaros/vállalkozó tudtára juttatni.

2020. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: Nem tudom hol élsz, de alap, hogy először lehumuszolják a területet, aztán jön a mélytalaj kitermelése külön
2020. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom figyelmedbe az értő olvasást, mivel írtam, hol élek...

Ennyit a hozzáértésről.

Az altalaj sem lesz termőföld, először a fogalmakkal kellene tisztában lenni.

De úgy látom, ezt nálatok nem a kérdés megválaszolásáról szól, hanem most besértődtetek, és már elmenetetek egy ilyen flegma irányba...

2020. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs sértődés, meg flegmázás. Mindenki értette mit akar a kérdező

Ahogy azt is érti, tudja mindenki, hogy amikor indul egy építkezés, a termő réteget külön hordják le a területről. Elkülönítve az alatta lévő terméketlen altalajtól. Ez még talán előírás is (de a részleteit nem tudom). Az építkezés végén az épületek körül ebből töltik vissza a felső réteget. De ami az épület helyén lenne az pluszban van. Abból lehet venni sok helyen ha a jó embert találja meg a kérdező.

2020. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!