Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti terasz betonlapokból?

Kerti terasz betonlapokból?

Figyelt kérdés

40x40cm-es betonlapokból szeretnék 10m² teraszt készíteni a kertben. Kerti bútoron kívűl teher nem lesz rajta.

Tükör kiásása után kell e zúzott kő vagy döngölt homokra az alját bemalterozva is lerakható e?


2020. febr. 24. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy közvetlenül a talajra lerakva a meggyfa gyökérsarjak egy idő után kinőttek a betonlapok közötti résből, a vakondok meg előszeretettel járkálnak alatta és szép járatokat ásnak. Így aztán a lapok kezdenek elferdülni, lesüllyedni. A kerti járdának a sávját a betonlapok felszedése után geotextillel leterítettem, arra kevés sódert rakta és arra vissza a betonlapokat.
2020. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ilyen lapokból van a kerti bútor alatti rész, igaz, csak egy éve.

Így egyelőre hátrányát nem látom.

Ha kikandikál a gaz, azt ki lehet húzni, de ennyi.

Nálam fa nincs a közelben, ez közvetlenül a ház falánál van.

Erre a területre vakond sem jön, nem tudom az okát, a kert más részein van, de itt olyan agyagos, kemény a talaj, talán ez nem tetszik neki.

Egyébként nem értek a vakondokhoz, de ugye akkor lesz járat a földben, ha azt a homokot fel tudja túrni a föld felszínére. Ha a betontól ezt nem tudja megtenni, akkor lent sem nagyon alakulhat ki olyan üreg, amitől megsüllyedhetne a járólap. Nem kötekedésképp, ne érts félre, csak valahogy így lenne logikus. Inkább olyasmire gondolnék, ha megsüllyedt, hogy valami víznyelő lehet ott, ami távolabb viszont már lehet állatok miatt, vagy a fa gyökérzete miatt.

Ha egyébként stabil a talaj, akkor szerintem mehet rá a lap, ha meg 2-3 év múlva kiderül, hogy mégsem jó, akkor költségek és károk nélkül fel lehet szedni.

Én épp azért választottam ezt, mert ez volt a legolcsóbb megoldás, és arra a pár négyzetméterre tökéletes. 400-500 Ft körül volt a lapok darabja.

Mikor vettem, egy kollégám épp térköveztetett a háza előtt, rendesen, szakszerűen, ahogy kell. Aztán panaszkodott (dicsekedett), hogy 1,5 millió lesz csak az a kis rész. Persze ő nem ezt az olcsó szürkét választotta.

Ha idővel lenne több pénz, ezek a lapok akkor sem vesznek el, bárhova át lehet helyezni, járda a hátsókertbe, járda a veteményesben, stb.

2020. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!