Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hátsó kertszomszéddal...

A hátsó kertszomszéddal határos merítés kibez tartozik?

Figyelt kérdés
Azt tudom h ami a jobboldalon, a mi hazunk folytatasanal van az hozzank, ami baloldalon az a baloldali szomszédé. De kihez tartozik a kerítés 3. oldala ami a hatso szomszeddal határos?
2020. márc. 4. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy az előző válaszoló leírta (és a 6-os válaszoló linkjéből is kitűnik), hogy már vagy 30 éve nem kötelező alapból sehol kerítést létesíteni, csak ha önkormányzat elrendeli a Helyi Építési Szabályzatban. De egyáltalán nem olyan általános dolog ez, hogy az önkormányzat elrendelje kerítés létesítését. Pl. Győr meg Gyöngyös annyira azért nem "putrifalva", mint ahogy az a 8-as válaszoló állítja, és egyik helyen sincs előírva a telkek közti kerítés létesítése. Győrben egy helyen vízvédelmi okokból kötelező tömör kerítéslábazatot építeni, Gyöngyösön a belvárosban pedig az utcafronton kötelező tömör kerítést készíteni, ahol nem érnek össze az épületek, de ezen kívül csak a kerítéslétesítés lehetőségét szabályozzák, kötelező létesítésről nincs szó. Aki nem hiszi, járjon utána:

[link]

[link]

Amelyik településen kötelezően elő van írva a kerítés készítése, sok helyen ott is csak az utcai kerítéshez kapcsolódó X méter van előírva, vagy a gazdasági udvarig bezárólag, de az oldalhatár hátsó része meg a hátsó szomszéd felőli rész nincs. Pl. egy falusi (a legtöbb faluban ennyi sincs előírva):

[link]

2020. márc. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az "oldalas dolog" nem szűnt meg oly értelemben, hogy ez az irány, amihez tarthatják magukat a lakók"


Már amelyik.

Kívánok neked olyan hülye szomszédokat, amilyen nekem van.

Én 4 oldalt kerítettem.


Egyébként senki nem kötelezhető kerítés létesítésére, innentől kezdve nincs értelme az oldalankénti felosztásnak.

Az épít, akinek fontos.

Ha jófej a szomszéd, akkor esetleg beszállhat felesbe, de nem kötelezhető.

Egyedül az utcafronton lehet felszólítani a tulajt, hogy csináljon kerítést ("utcakép" miatt) !


Központilag nincs szabályozva, mint régen. Esetleg lehet helyi szabályozás, de a legtöbb helyen nincs.

Aki nem hiszi, az sétáljon el a helyi jegyzőhöz és ő majd elmondja.

2020. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem is kell a jegyzőhöz sétálni, a kisebb falvak kivételével általában fent van a neten a Helyi Építési Szabályzat, meg lehet nézni.

Pl. amit előtted linkeltem, Aldebrő, az is kisebb falu, náluk mégis kötelező kerítést építeni az utcafronton és oldalt a gazdasági udvarig bezárólag. De ez tényleg nem túl gyakori, hogy kötelezővé tegyék.

Az még mondjuk a témához tartozik, hogy a Ptk. tulajdonjoghoz fűződő paragrafusai szerint a szomszéd állatai nem mehetnek át. És ezt számon is lehet kérni tőle a jegyző által. (Birtokvédelmet kérni 1 éven belül lehet.) Ilyen formában, az állattartónak szükséges a kerítés, mert ő ragaszkodik az állattartáshoz, nem a szomszéd, akinek a kertjébe átmennek a kutyák meg a tyúkok. Vagyis, akár még hatóságilag is lehet kerítés építésére kötelezni, hiába nincs helyi rendeletben kötelezve a lakosság.

2020. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Vagyis, akár még hatóságilag is lehet kerítés építésére kötelezni, hiába nincs helyi rendeletben kötelezve a lakosság."


Hát nálunk pár éve nem lehetett.

Annyit tudott tenni a jegyző, hogy felszólította a a szomszédot, hogy tartsa telekhatárain belül az állatait.

Valamint bírsággal "fenyegette" a szomszédot (állattartó), ha átjön az állat, és azt én fényképpen bizonyítom nála.

Pont ő mondta, hogy nem lehet kötelezni a kerítés építésre senkit.


(Csak azt, aki engedély nélkül elbontja a közös / szomszéd kerítését.)

2020. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Valami" megoldásra lehet kötelezni. Ha nem takarítja el az állatokat, nem zárja be őket udvaron belül, meg semmi egyébre nem hajlandó, akkor jön a kerítés, mint lehetőség.

Tényleg félreérthetően írtam, nem azt fogják neki előírni, hogy konkrétan kerítést csináljon, hanem hogy valami megoldást találjon. Erre lehet megoldás, amit ilyen esetben fel is fognak neki emlegetni, a kerítés. Tehát önként választhatja ezt a megoldást, ha nem akar büntetést fizetni, és ha már ezt bevállalta, mégse csinálja türelmi időn belül, akkor lehet büntetésekkel rávenni a vállalása betartására.

2020. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Megoldásra lehet kötelezni, de nem kerítésépítésre.

Ne add alájuk a lovat!

2020. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!