Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarillisznek milyen nagyságún...

Amarillisznek milyen nagyságúnak vagy hány évesnek kell lennie ahhoz, hogy először virágot hozzon?

Figyelt kérdés

Régen kaptam 2 hagymát, és azok már akkorák, hogy sok éve virágoznak. AZ egyiken lett egy fiókhagyma, de már az is évek óta külön cseperedik, az átmérője a legszélesebb pontján kb. akkor, mint egy nagy tojásé.

De eddig még nem virágzott, és ahogy elnézem idén sem fog még. MIkorra várható vajon mekkorára kell még nőnie???


És ami érdekes, hogy már ez a külön cseperedő csemete is hozott 1 fiókhagymát tavaly őszre! Az még olyan pici volt, hogy nem választottam le a nagyról (vagyis nem nagy, mert nem virágzik, de mindegy, szóval) nem volt saját gyökere még, ezért egyben hagytam őket. Így ültettem el nemrég cserépbe. És most látom, hogy már ez a pici fiókhagyma is levelet növeszt, cuki. Mellette az anyukája is csak a levelet nyomja, pedig vártam, hogy már virággal lep meg....


Jó tehát meddig kell még várnom vajon?

És pl ez a tavaly keletkezett fiókhagyma is hány év múlva fog virágzásra képes méretet elérni? Gondoltam ezt már dokumentálom, hogy tudjam hány éves pontosan, stb.


Egyébként van már a két eredeti nagyról levett pár fiókhagymám, azok is cseperednek, azok még szintén kicsik. De ez a harmadik szerintem már igazán nagy.... Nem????



2020. márc. 22. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A tojás méret még nagyon kicsi. Talán 6 cm körül van a minimum.

Kertben a 3. évben el szokta érni ezt a méretet, vagy odafigyelve esetleg 2 év alatt is. Cserépben lassan nő, nehezebb elég vizet meg tápanyagot meg fényt adni neki.

A sarjakat ne hagyd meg a nagy hagymán, csak ha szaporítani akarod, mert különben feleslegesen csökkentik a nagy méretét.

2020. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"ne hagyd meg a nagy hagymán, csak ha szaporítani akarod"


De-de-de! Meghagyom! :) Szaporítani akarom!!! :)))

Szeretném, ha sok lenne, és egyszer majd sok virágozna egyszerre, vagy egymás után! :)


SZóval a kiültetés jó neki... Volt már kiültetve, tavaly és azelőtt nyáron. De ősszel kiszedtem, hagytam leszáradni, pihentettem, és télen cserépbe ültettem, ahogy a nagy virágzókat is. Majd a fagyok elmúltával kiültettem. Tény, hogy nem a legjobb a kerti talajunk sem, de azért szépen nőtt! Reméltem, hogy idén már virágozni fog. Főleg, hogy már gyerekhagymát is hozott... Talán jövőre...

Majd idén a komposzt mellé ültetem ki, hátha jót tesz neki.

2020. márc. 24. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Becserepezted, és melegre vitted? Kár volt. Biztos megnyúlt leveleket hozott. Jobb lett volna egyből a kertbe, áprilisban. Érdemes lenne szerezni némi trágyát a kertedbe, ha nem jó a talaj. Vagy egy kis komplex műtrágyát, az is jó, ha nem viszed túlzásba.
2020. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, becserepeztem és melegre vittem, mert reméltem, hogy idén már virágot hoz. :)

De mivel csak levelet hozott, (míg a virágozni képesek meg csak bimbókat…) tuti, hogy nem fog virágozni.


De viszont még nem nagyok a levelek, kb 10 centinél kicsit nagyobbak, nem nyúltak még úgy fel. És a mini fiókhagyma levele is csak 1-2 centire lóg ki.

Vigyem esetleg fokozatosan hűvösebbre, pl a fűtetlen folyosóra kiültetésig, vagy ha nyúlik, ott is nyúlik?

2020. márc. 25. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Úgy néz ki, több fagy már nem lesz. Tehát ki lehet tenni a szabadba védett helyre (fal mellé, ablakpárkányra) így cserepestől, ha mégis jön fagy, akkor vissza lehet hozni. Pár nap fényhez szoktatás persze nem árt mondjuk egy bokor alatt, hogy azok a 10 centis levelek se égjenek meg.

2020. márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azóta lépésről-lépésre kiköltöztettem a folyosóra, és szerintem jó lesz neki ez egyelőre.


A nagyok meg, amik tudnak virágozni, azok olyan szépek!!!! Úgy örülök azoknak! :) Sok virág lesz rajtuk 1 bimbó már kinyílt!!!! :)

2020. márc. 28. 09:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!