Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültettem a bambuszt. Megmarad?

Átültettem a bambuszt. Megmarad?

Figyelt kérdés

Építkezési területen, sitten találtam egy nagy köteg bambuszt. Nosza, gondoltam átültetem, ne sínylődjön szegény. Kiástam, leráztam róla a földet, óvatosan szétválasztottam szálakra és trágyázott, fekete földbe elültettem.

Azonban halódik. Mattul a levele és kókad. Valamit rosszul csináltam? Menthető még?



2020. ápr. 1. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd még kiírtani sem tudod .Most még csak a rizómái fejlődnek a föld alatt.Jövőre mint állat,nyomják magukat .
2020. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg, sőt kiírtani sem tudod majd
2020. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt rosszul csináltad, ha nagy lombbal ültetted el. Vissza kell vágni, hogy ne párologtasson többet, mint amit a gyökere fel tud venni.

Meg ha leráztad a földet, azt is rosszul csináltad. Idő kell neki, hogy a gyökérszőrök hozzátapadjanak az új helyen a talajszemcsékhez. Jó lett volna egy bokorban, úgyis szaporodik annyira, hogy pár év múlva megbánod az egészet. Le szoktak ásni körbe valami hullámlemezt vagy ilyesmit, hogy ne tudjon elterjedni.

2020. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Képzeld el, nálunk a kertben van bambusz. Mi nem ültettük, hanem csak a szomszéd.


A kerítés mellé ültette, de kb egy méterrel a kerítéstől. Annyira erős a gyökérzete, hogy ÁTJÖTT alatta.


SZóval szerintem nem lesz baja neki, max az a szál elpusztul, de biztosan a földben tovább fog előtte gyökerezni és kifog újra hajtani.

2020. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!