Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobai futóka levelei lekonyul...

Szobai futóka levelei lekonyultak, fonnyadtak?

Figyelt kérdés
Mi okozhatja ezeket a tüneteket?
2020. ápr. 4. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Száraz a földje - öntözd meg alaposan, pár óra alatt felfrissül.

2. Túlöntözted és elrohadt (ha öntözés után sem éled fel), ilyenkor pár hajtást kell levágni és kigyökereztetni, és becserepezni.

2020. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most is nedves a földje, szóval az első nem lehet.


De túlöntözés meg fura, hiszen mindig csak akkor öntöztem, amikor már kb. két napja száraz a talaja. Víz alatta sosem állt: Meglocsoltam, és az alul kifolyó vizet kiöntöttem, ha már nem folyt több.


Fényhiány nem okozhatja? Bár anyámnál is kb ilyen fényes helyen van

2020. ápr. 4. 07:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ebben megtalálod, hogy mit csinálsz rosszul:

[link]

2020. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fényhiánytól semmi nem kókad, csak csúnya leveleket fejleszt. Ha nem tápoztad agyon, akkor a túlöntözés a legvalószínűbb. Normál méretű cserépben télen úgy egy hétnél ritkábban kell öntözni, ha ilyen bőségesen öntözöd.

Nem az a lényeg, hogy a földfelszín milyen állapotú, hanem hogy mélyebben milyen a föld, a gyökereknél. Ez főleg akkor nem mindegy, ha a kelleténél nagyobb a cserép.

2020. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még mindig nem száradt ki a földnek, még a teteje sem, így kiszedtem, és tényleg elrohadt részben a gyökere.


Hajszálerekből keveset látok, nagy része levált. Érdemes így visszaültetni, és óvatosabban locsolni, vagy előbb rakjam vízbe, hogy hajszálereket eresszen?

2020. ápr. 10. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Én visszavágnám egészséges szárig, le a rothadó gyökerekkel és vízbe tenném.

2020. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg jól agyonöntözhetted, ha 6 nap alatt nem száradt meg a teteje se. De az is lehet, hogy az indokoltnál háromszor több földet tartalmazott a cserép. Ha tudod magadról, hogy nem bírod magad visszafogni öntözésileg, akkor nem érdemes eltúlozni a cserép méretét, mert a sok föld lassabban szárad ki. A legtöbb növényre az igaz, hogy két öntözés között a föld tetejének porszárazzá kell válnia, a gyökerek szintjén még akkor is van elég nedvesség. Ha nem lenne mégsem, azt meg látod, a növény kókadásából, és onnantól öntözheted bátrabban. A kókadástól nem lesz bajuk, ezt természetes jelenség, kint is előfordul szárazabb időszak.

A futóka szárán általában nem szokott végigmenni a rothadás, nem annyira lágy. Szerintem a szár nem is rothad nálad, csak a gyökerek. Tisztogasd le a beteg részektől, amennyire tudod, és tedd csapvízbe gyökerezni, az tartalmaz annyi klórt, amennyi elég. Aztán majd meglátod, vissza kell-e vágni az egészet.

A gyökerezés megindulásától egy egész kis tápoldatot is tegyél a vízbe.

2020. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!