Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy hete át lett ültetve a...

Egy hete át lett ültetve a himalájai selyemfenyő, miért sárgult el?

Figyelt kérdés
Egy hete cserépből és félárnyékból áttettem földbe és napra. Volt három fagyos éjszaka. Eleinte úgy láttam, mintha jól érezné magát, mintha élettel telibb lenne, de ma elsárgultak, vagyis inkább halványzöldek lettek az alsó tűlevelei. Minden nap locsoltam. Mi lehet a baja és rendbe fog jönni?
2020. ápr. 4. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Kint telelt, nem bent? Öntöttél rá tápoldatot vagy valamit? A cserépben nem száradhatott ki?

Az ilyen naponkénti öntözésbe bele tud pusztulni, de 1 hét után ez még nem jelentkezne szerintem.

2020. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kint telelt, a cserépben még OK volt. Minden nap locsoltam, mert azt olvastam, hogy kell neki. Fiatal, még 2-3 éves. Akkor ezek szerint ez mégsem igaz?
2020. ápr. 6. 07:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Tápoldatot nem kapott.
2020. ápr. 6. 07:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mocsári növény. Simán kirothad. Ha télen is ennyit öntözted, akkor a gyökereinek kampec. De lehet, hogy a télen annyira átfagyott a cserép, hogy attól kampec a gyökereknek. A talaj az szigetel rendes körülmények közt, a gyökerek ezért nem is bírnak el akkora hideget, mint az ágak-levelek. Ha télen az átfagyott földre nem 0 fokhoz közeli vizet öntöttél, akkor meg főleg vége.

Ez a tünet egyébként jellemző a gyökérpusztulásra. A kivágott fenyő is ott zöldell egész télen, aztán amint megjön a meleg idő, akkor nyekken meg.

2020. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz, hogy mentsem a menthetőt, hogyan gondozzam a jövőben?
2020. ápr. 6. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát sajnos valószínűleg az a legjobb gondozás, ha elhelyezed a kukában. De azért próbálkozz, ameddig nem sárgul el teljesen.

A talaj mélyebb része még most is nedves, ha nem homoktalajod van, tehát így frissen kiültetve is elégnek kell lenni a heti egy öntözésnek. Meglátod, mi lesz. Az elhalt gyökerekkel nem lehet mit tenni.

2020. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt olvasom szakkönyvben, hogy a fenyőt kiültetése után rendszeresen öntözni kell 6 hónapig és csak utána kell leállni. Most már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy hogyan bánjak vele.
2020. ápr. 6. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:

A rendszeresen nem azt jelenti, hogy mocsári növényként kell vele bánni, hanem hogy 1-2 hetente öntözni, vagy ahogy igényli, a növény és a földlabda aránya alapján.

De ha 1 hét után elkezdett sárgulni, akkor a gyökérpusztulás már korábban fellépett, csak a meleg idő hozta ki a tüneteket, mikor a megmaradt pár szál gyökérszőr már nem tud elég vizet felvenni.

2020. ápr. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül megmaradt a fenyő, 15 centis hajtásokat hozott. Én úgy látom utólag, hogy átültetési sokkot kapott, a hirtelen sok napfény nem tett jót neki.
2020. jún. 2. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!