Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti csobogóhoz milyen...

Kerti csobogóhoz milyen keringető szivattyút javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb. 1,3 méter magasra kell a vizet felpumpálnia, nem kell, hogy nagy vízhozama legyen. Láttam 8.000 forintért kis pumpákat, azok megfelelőek lehetnek? Sziklakertben lesz elhelyezve.

2020. ápr. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. jó lehet, nálam is hasonló van.

Mindenképpen nézzed meg a magasságot, a dobozára rá van írva.

2020. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én egy ehhez hasonlót (azonos márka) használok, árban is kb. ennyi volt. Amit használok, azon van előszűrés is, (én tóba használom, ott kell)

[link]


Emellett a vizet kezelni kell, máskülönben algásodik és az alga megtelepszik majd a köveken. Ha veszel egy (akváriumba szánt) UV lámpát (vízmentest) én ebay-ről rendeltem, és beépíted egy PVC csőbe, amin pedig a vizet megjáratod, az teljesen elégséges, így vegyszerezni nem kell a vizet.

2020. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az emelési magasságot honnan kell számítani? A pumpától, vagy a kis tó vízszintjétől?
2020. ápr. 8. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen a pumpa aljától.
2020. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez 100%? Mert ugye a tó felszínéig a csőben magától is kiegyenlítődik a vízszint. A pumpa működése nélkül. A pumpa szívó oldalába is ugyan olyan erővel hat a víz nyomása mint a kiáramló oldalára a víztükör szintjéig.
2020. ápr. 10. 16:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, logikus amit írsz, én ezért sem válaszoltam rá, mert én is ezen agyaltam, s nem jutottam semmire, fogalmam sincs, nem is szokták ezt tisztázni az emelési magasságnál, hogy azt honnan kell számolni... Számold úgy, hogy a tó alja s aszerint vásárolj, s akkor biztos, nem? Ne spórolj ezen túl sokat, feltételezem ha egy csobogó, akkor az napi 8-10 órát üzemelni fog. Az a márka, amit ajánlottam, az nálam 6 éve üzemel, napi 10 órában.
2020. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez 100%? Mert ugye a tó felszínéig a csőben magától is kiegyenlítődik a vízszint. A pumpa működése nélkül"


...és a csőben lévő víznek a súlyát mi a f. szom fogja kinyomni, ha nem az aljától számoljuk?????!


Részemről befejeztem.

2020. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A Pontec Pondomax Eco 1500-nak lehet állítani a szállított víz mennyiségén? Nem találom leírásokban. Az 1500 liter szerintem sok lesz.
2020. ápr. 12. 11:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Rátaláltam a megoldásra és jól gondoltam.


[link]


A tó vizének a felszínétől kell mérni, mivel addig a szintig a víz automatikusan kiegyenlítődik.

Tehát a pumpának csak az e fölötti magasságot kell ledolgoznia. Persze minél hosszabb a tó alatt a tömlő annál nagyobb a súrlódás ami viszont a pumpát tudja terhelni.

2020. ápr. 14. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!