Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomirtózzak vagy várjak?

Gyomirtózzak vagy várjak?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk itt a talaj elég homokos és nagyon gazos. Füvesíteni szeretnénk. Lóhere, pittypang van a legtöbb helyen és buta módon elkezdtem kikapálni őket, de elfelejtettem permetezni vegyszerrel. Most várjak vele míg újra kinőnek vagy gyomirtózzam le most?

2020. ápr. 7. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A füvesítés nagyon jól aládolgozott talajt kíván, inkább nézz utána szakkönyvben. A kikapálás egyáltalán nem volt buta ötlet, mert a gyomirtó a gyökértörzseket ritkán öli el tökéletesen.
2020. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyomírtóval vigyázz mert többnyire a füvet is írtja. Ha jól tudom, a Gyomstop nem bántja az egyszíküeket.
2020. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Glifozát elöli a gyökeret rendesen. A tarackot is kiviszi pedig annak van gyökere rendesen. Ha kikapáltad mit gyomírtóznàl? Ha a földre fújod semmit se ér most vagy vársz míg kihajt és utána gyomírtózol vagy hagyod így aztán olyan lesz amilyen. Előbb utóbb így is úgyis kijön a gaz a fűben.
2020. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Én nem gyomirtóznék. A méreg ott marad a földön-földben, és ott pihen a család, ott játszanak a gyerekek, ott járkálnak a háziállatok, meg a talajéletet is károsítja, a földben lakó parányi lényeket, a rovarokat, méheket (örüljünk, hogy itt még vannak...) szerintem tudnád folytatni. Kérlek, ne tedd!
2020. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Gyom irtózz.Most menjen minden.csak így lehet szépet várni .
2020. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"A méreg ott marad a földön-földben, és ott pihen a család, ott játszanak a gyerekek, ott járkálnak a háziállatok, meg a talajéletet is károsítja, a földben lakó parányi lényeket, a rovarokat, méheket (örüljünk, hogy itt még vannak...)"

Akinek fogalma sincs a gyomirtózásról, sem a szerről, sem arról, hogy mire hat, sem arról, hogy mennyi idő alatt bomlik le, sem arról, hogy mennyi a munkaegészségügyi várakozási ideje azt vajon miért érez ellenállhatatlan késztetést arra, hogy ossza az észt az otthon-kert rovatban??? Olyan dologgal kapcsolatban, amiben megbukna egy kertészeti iskolában a jelenlegi tudása alapján!

Írod, hogy kikapáltad. A gyökerét is kiszedted? Rendesen meg kellene rotálni a területet, és kiszedni a gyökereket, és finom, porhanyós magágyat készíteni. És el kéne vetni a füvet (lehengerezni), és locsolni úgy, hogy mindig nedves legyen.

2020. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Teljesen gyökerestől szedtem ki őket. Így is kell majd gyomirtózni? Vagy elég ha rotációs kapával átmegyek a területen?
2020. ápr. 8. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy maradt-e évelő gyökér a talajban.

Jól írják, a totális gyomirtó (glifozát) mindent visz, ha ésszel használják, de csak zöld levélen szívódik fel, a talajra kerülve elveszti hatását.

Ha füvesíteni szeretnél, akkor húzzál bele, mert már így is lehet, hogy naponkénti öntözésre lesz szükség az első egy-másfél hónapban.

2020. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

A glifozát rengeteg országban be van tiltva, Magyarországon még mindig nem. Méreg!!! Nézzen utána, akit ez valóban érdekel.

A vegyszereket úgy hozzák forgalomba, hogy java részükre nem készítenek rendes, sok időt igénybe vevő hatásvizsgálatot, mert ugye a pénzbevétel számít. Bízom benne, hogy a végzett kertészek előbb-utóbb utánanéznek ezeknek, és rájönnek, ha tévedést tanítanak az oskolában.

2020. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!