Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rotakapát ajánlotok?

Milyen rotakapát ajánlotok?

Figyelt kérdés
A terület kb 20 m2. A héten ásom fel. Veteményesnek készül. Ősszel, illetve tavasszal szeretném fellazítani a földet a fű ellen. Itt egyébként elég sűrű fű nő. A könnyebb munka érdekében rotációs kapát szeretnénk vásárolni. 16 éves vagyok, ha ez érdekelne. Szóval milyen rotakapát ajánlotok? Az is segít, ha csak annyit írtok hogy benzinest vagy elektromost. Egyébként nem ilyen tesco gazdaságos szart szeretnék, szakáruházba mennénk.

2020. ápr. 7. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az én kiskertemre ezt vettem. A gyomokat gyökerestől kifordítja. A rotakapa csak szétvagdalja, úgyhogy egy helyett száz fog kinőni. Utána csak elgereblyézed.
2020. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 pontosan mit is? Gondolom elfelejtetted a képet/linket
2020. ápr. 7. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

20 m2??? Ez komoly? nem 2000-t akartál írni? 16 évesen 15 perc alatt kapával kicsapkodod a gyomokat, ha nem hagyod nagyra nőni őket. De kapálni nyilván nem akkor kell, amikor már tökig ér, hanem amikor a legnagyobb eléri a 10 cm-t, akkor csak végigszaladsz rajta, és kész.

Ilyen kis elektromos vacak nem tudja a földet fellazítani, ha kötött talajod van, akkor csak pattog a tetején. Homokba belemegy vagy 5 centi mélyre.

Sok pénzt nyilván nem akarsz rákölteni, úgyhogy én azt mondanám, ha mindenképpen rotát akarsz, vegyél egy használt 4-4,5 LE-s benzinest, ami már megette a benzinje javát, de még elpöfög neked 20 m2-en. Legalább megtanulsz rotázni. Meg szerelni. :)

Honda vagy Briggs motorost vegyél, kézikuplungosat, ne röpsúlyos kuplunggal. 40-ért már ki lehet fogni egész jókat, de kell azért egy ismerős, aki ért is hozzá.

A területre elég lenne ugyan kisebb gép is, csak a súlya miatt jobb, ha bele is megy vagy 15 centire. (Ásni akkor is kell.)

Esetleg egy 100 éves kis Robi 52 röpsúlyos is megteszi, 30-ért, öntöttvas hajtóműves, jó súlya van, és lehet rá tenni 2x3 kis kapatagot, azzal oda-vissza elszaladsz a birtokon, és kész. :)

2020. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20 m2-re semmit se érdemes.
2020. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!