Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sutotok magot el lehet már...

Sutotok magot el lehet már vetni? Illetve ha rendelek malna bokor tovet nem késő elultetni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 13. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Sütőtök és tökfélék: még korai. Majd májusban.


Málna, szeder, stb: ennek sem most van itt az ideje, de éppen sikerülhet. Nagyon alaposan locsold. Termést ne nagyon várj idén.

2020. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk régen mindenki május 1-én vetette a tököket, ahogy április 4-én meg a krumplit ültettük, mert ünnepnap volt...

Mostanság már ritkán hoz fagyot a fagyosszentek, ha úgy tűnik az előrejelzésből, hogy nem valószínű, akkor a tököket április 25-e táján szoktam. Ha mégis csak május 1-én, akkor kicsi vizet öntök a lyukba, hogy sárba kerüljön a mag, és egy héten belül előjön. Egyáltalán nem bírja a fagyot, úgyhogy nem érdemes elkapkodni.

Málna: hát ha kiviszik, akkor elültetheted. De szabadgyökerűt tisztességes eladó ilyenkor már nem ad el, legalábbis teljes áron nem, lassan már bimbós. Ettől függetlenül, ha visszavágod, akkor meg fog maradni a legtöbb. Még ha nem is nő meg akkorára, de mégis lesz málnád jövőre. Folytontermő esetén meg már idén. Alkudd le a felére, úgy megéri. :) Az eladó úgyis kihajítja, ha nem veszed meg tőle.

Májusban is ültettem át olyat, amit valami miatt ki kellett venni, és gond nélkül megmaradt. Meg kaptam is egyszer májusban egy új fajtát egy ismerőstől, aminek a tövét azóta már árulom.

Normál ültetésnél, kihajtás előtt a vesszőt 25 centisre kellene visszavágni, ha viszont már az új hajtás kiért a földből, akkor az öreg vesszőt tövig vágom, és úgy ültetem, jól beöntözöm, aztán ennyi.

2020. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!