Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy ne lopják le...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek, hogy ne lopják le a meggyet a fámról?

Figyelt kérdés

Egy kis mellékutcában lakok vidéken.

2 éve ideköltözött egy szép számú roma család 2-3 házzal tőlünk.

A házunk előtt van 2-3 meggyfa, az egyik nagyon bőtermő szokott lenni.

Tudom, hogy ami nem kerítésen belül van, az az közterületen van, ergo bárki használhatja, illetve ehet róla.

Na de, minden egyes éven, amióta itt laknak, és érik a meggy, akár zölden is! nekirohannak a fának és tépkedik le a leveket a meggyel együtt, illetve jó pár ágat letörtek a fáról.

Hiába kiabálok rájuk, vagy ha látom az ablakból, hogy szedik elküldöm őket, semmi sem használ, mert visszafeleselnek, illetve arrébb állnak, és ha bemegyek, akkor kezdik szedni újra...

Azt még hagyom, hogyha pár járókelő vagy szomszéd elmegy az utcán, akkor 3-4 szemet levesz, mert azt megengedem.


De azt, hogy szinte a nap minden percében "őriznem" kell a fát, mert egy nap akár többször is nekirontanak tömegesen, ráadásul ezzel kárt okoznak a fában. Komolyan mondom, mint a seregély.


Oké, hogy közterület, de könyörgöm. Ő locsolta a fát naponta kétszer, mikor csemete volt? Ő permetezi minden éven? Ő metszi meg minden tavasszal?

Annyira felháborító! Pedig nincs semmi bajom a romákkal, ismerek nagyon normális embereket közülük, de ezek kivételek. :/


Kinek lehet szólni ez esetben?

Már fontolóra vettem, hogy ősszel kivágom, szerintem ez lenne a legyegyszerűbb, igaz sajnálnám.



2020. ápr. 13. 13:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%
Odakötnék a fa tövéhez egy-egy kutyust, hosszú pórázra.
2020. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%

A házatok előtt van a fa. Akkor nem a tied! Mi az, hogy "azt megengeded", hogy valaki 3-4 szemet levegyen belőle? Ő azt honnan tudja, hogy te önszorgalomból ápolod? Nyugodj bele. Szedd le róla, ami marad, őket nem fogod megnevelni. Feljelenteni se! Közterületi meggylopásért?

Úgy mégis hogy gondolod, hogy kivágod azt a fát, ami nem is a tied? Ha neked nem jut belőle elég, akkor nekik se jusson? Ha nem akarsz más kedvéért energiát fektetni a gondozásába, akkor nem gondozod. És ültetsz magadnak kerítésen belülre.

2020. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
56%
Semmit sem tehetsz,de még ki sem vághatod !
2020. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 L.. István ***** válasza:
25%
Vágd ki.
2020. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#2-es: Pontosan, a szomszédok, utcában élők tudják, hogy azt én gondoztam, sőt némelyikük még szól is, hogy levehet-e a fáról pár szemet.

Hogy is van ez akkor? Közterületre bármit kiültethetek, meg gondozhatom, ahogy akarom, de ha mások rongálják, akkor nyugodjak bele? Illetve ha kiakarom vágni vagy venni (például: kerítésen belülre átültetni), akkor már tilos? Érdekes ez a szabály.

2020. ápr. 13. 14:11
 6/32 anonim ***** válasza:
77%
Vágd ki. Mivel közterület az eszik róla aki akar. Megértelek, nekem a cseresznyémet zabálták le, ki is vágtam mikor meguntam.
2020. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
"Hogy is van ez akkor? Közterületre bármit kiültethetek ..." Nem, nem ültethetsz oda semmit az önkormányzat engedélye nélkül!! (Az, hogy az önkormányzat leszrja, nem figyel erre, attol még nincs jogod!)
2020. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%
De a füvet kötelező nyírnia, ugye?
2020. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
28%
A régi szomszédaid tudják, ezeket meg nem érdekli. Ez van. Senki nem kérte, hogy gondozd a fát! Ami az utcán van, az nem a tiéd! Ültess magadnak! Hogy képes lennél kivágni csak azért, hogy ők ne ehessék meg, arról pedig jobb, ha nem mondok véleményt!
2020. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó!


Kívánok neked is ilyen szomszédokat!

2020. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!