Kezdőoldal » Otthon » Kert » Koktel balkon paradicsom...

Koktel balkon paradicsom palantaim (Vilma) meg csak kb 10cmesek, ez gond?

Figyelt kérdés
Bent vannak még az ablakparkanyomon. Majd ha jobb ido lewz akkor teszem ki az erkelyre. Ez igy jo? Meg soha nem volt, azért kerdezem.

2020. ápr. 14. 09:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Bár van amelyik 5 cm csak.
2020. ápr. 14. 09:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább az a kérdés, hány leveles állapotban 10cm-es?
2020. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
6leveles
2020. ápr. 14. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem rosz, másik kérdés pedig hány óra napsutést kapnak az ablakparkanyon.

A paradicsom ugyanis nagyon sok napfényt igenyel napi 8-11 óra.

Ha az erkélyen tobb napsutés van kirakhatod nappalra most is.

2020. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De most nincs hideg nekik? Hat keleti oldalon van most, tehat olyan max 6 orat kap. Köszönöm szépen!
2020. ápr. 14. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendben vannak. Némelyik mag alighanem mélyebbre került a földbe, ezért csak 5 centis a növény. Most hideg van rájuk kint. Hagyd a szobában az ablak közelében őket.
2020. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen!!!
2020. ápr. 14. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Most hideg van, igen, de előtte már jó idő volt. Az én párszáz palántám már vagy egy hétig kint volt nappal, sőt a hideg előtt 3 éjszakára se hoztam be őket. Most bent vannak tegnapelőtt este óta, de holnap reggel ismét mennek ki. Kint lassabb a fejlődésük, de nem nyúlnak, mint bent, hanem egészségesen fejlődnek.

Ha kiteszed, akkor az első 2-3 napon csak szűrt fényt kapjanak, ne közvetlen napot, mert megégnek. Ha van kint leandered vagy más nagy növényed, akkor ez alá tedd, vagy ha drótüveg mögé teszed 4-5 napra, az is elég, mert a visszaverődő UV megedzi őket annyira, hogy utána bírják a napot. (Én is laktam egy darabig panelben...)

2020. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 15. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!