Kezdőoldal » Otthon » Kert » Le kell vágni? Elültethetem most?

Basztet852 kérdése:

Le kell vágni? Elültethetem most?

Figyelt kérdés

Kaptunk pár növényt elültetésre. Aranyág, orgona, mampafű, fekete bodza. Ma ültettük el. Úgy vettük, hogy mindegyik kihajtott vagy zölden vagy zölden virággal. Akitől kaptuk, a zacskón az volt a használati utasításban, hogy vágjuk vissza. Zöldet, virágot, mindent.Csak a csupasz szár maradjon. Ez normális??


Másik kérdés, hogy nefejets, judas penze, sárga liliom már kinyílt és 1ik helyről a másikra most át lehet-e ültetni?



#ültetés #hajtás virág
2020. ápr. 17. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Így részletezték, hogy mit kell levágni??

Az alap, hogy bármi fás szárú növényt ültetsz, aminek jószerével nincs gyökere, akkor erősen vissza kell vágni a föld feletti részeket, hogy csökkentsd a párologtatást annyira, amit még tud pótolni a pár megmaradt gyökérdarab. De ha már kihajtott a növény, akkor kell hagyni valami zöldet. Ha nem hagysz, jó eséllyel úgy se lesz baj, de jobb hagyni valamit. Kihajtás előtt még szabadabban lehet bánni a metszőollóval, olyankor bárhol vághatsz.

Nefelejcset át lehet most is ültetni, de számíts rá, hogy nagyon sok öntözés kell neki, hogy megmaradjon, és még úgy se lesz olyan szép. De jövőre majd szép lesz.

Júdáspénzét most nem ültetném (ismerem, de nekem nincs, tehát nem szakértem), a sárga liliomot most semmiképpen ne ültesd, csak ha mondjuk építkezés miatt le lenne tarolva úgyis.

2020. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!