Kezdőoldal » Otthon » Kert » Málnabokrot szeretnék ültetni...

Málnabokrot szeretnék ültetni a kertembe, viszont mögöttünk van egy földes ahol rendszeresen permeteznek. Ez mennyire lehet probléma?

Figyelt kérdés

Rendszeresen permeteznek és a fákon kívül nem marad meg sok minden.

A málnabokor megmaradna?Mennyire árt neki a permetezés?



2020. ápr. 19. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha rendszeresen permeteznek, oda nem ültetnék semmiféle élelmiszert, mert csak permetszert esztek vele.
2020. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Csak a termés válna ehetetlenné.A málna bokornak biztos nem lenne baja .
2020. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ, mivel permezetnek, ha gyomírtóval, akkor a bokor sem marad meg, de a termés ehetetlen, mérgezö!
2020. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
5-10 méteren belül ne ültess semmit oda.
2020. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, miért írják egyesek, hogy ehetetlen lenne.

Szó nem volt arról, hogy méreggel permeteznek.

Lehet nagyban termelnek valamit, és gombaölővel, vagy rovarölővel permeteznek, amit simán ti is használtok kiskertben is, mondjuk a paradicsomra vagy a tökre vagy az uborkára.

Meg mi az, hogy rendszeresen? Minden héten? Kétlem, mert arra nincs szükség. Ha évente 2x permetezek, arra is azt mondom, hogy rendszeresen, hiszen van benne rendszer.

Aki minden évben lepermetezi a gyümölcsfáit, az is rendszeresen permetez, de szó sincs róla, hogy a gyümölcs ehetetlen lenne.

Sőt, ez egy szükséges rossz, enélkül a betegségek és a kártevők elvinnék az összes fát.


Meg ez a "mögöttünk van"... ez mit takar?

Mögöttem egy istálló van, de van köztünk vagy 100 méter. Eszembe nem jutott soha azon gondolkodni, hogy ők ott mit csinálnak, ami miatt nekem valamit máshogy kéne csinálnom.

Egyedül a lótetűtől tartottam, mivel ott a sok trágya, de 10 év alatt 1x találkoztam vele, annyiszor meg szerintem az is találkozik vele, akinek a közelében nincs semmi ilyesmi.

2020. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendszeresen alatt az értettem, hogy évente...elnézést a rossz megfogalmazásért.

Termőföld van mögöttünk és azt szokták permetezni.

2020. ápr. 19. 19:17
 7/10 A kérdező kommentje:
A kert és a mögöttünk lévő termőföld között nagyjából 1 méter van.
2020. ápr. 19. 19:18
 8/10 A kérdező kommentje:
A szőlő nem maradt meg azthiszem
2020. ápr. 19. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Termőföldre nem gyomirtót permetez, hanem olyasmit, amiből jó eséllyel a te növényeid is profitálnának.

Amit említettem: gombaölő, rovarölő lehet, hiszen a terményt ők is megmenteni akarják.

A szőlő mástól mehetett ki.

2020. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ha mondjuk napraforgót termelnek ott, akkor gyomirtót permeteznek, ezzel szokták deszikkálni, vagyis leszárítani érés előtt. Tudok olyan helyet, ahol a földek közti akácsávot is kigyomirtózták.

Ha növényvédőszert használnak, akkor a málnának nem lehet baja, ahogy írták is, legfeljebb ha pont akkor érik a málna, amikor még hat a szer, akkor nem nagyon kellene megenni.

Hát leginkább csak azt lehet tenni, hogy elmenni a tulajdonoshoz, és megbeszélni vele, hogy vigyázzon, ne menjen semmi a te kertedre. Hagyjon el egy sávot a te kertednél, mert ő se örülne, ha te meg az ő földjén gyomirtóznál "véletlenül". Ha érésidőben permetez, akkor meg főleg figyeljen oda. De ezen felül, legyen elérhető, és mondja meg, mivel permetezett, hogy tudd, meddig nem szabad málnát enned.

Próbáld meg barátságosan, de ha nem együttműködő, akkor legyen veled valaki, aki tud ordítozni, és meg kell fenyegetni, hogy fel fogod jelenteni.

2020. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!