Kezdőoldal » Otthon » Kert » Spenótot ilyenkor lehet még...

Spenótot ilyenkor lehet még vetni? (matador) Vagy inkább csak majd ősszel?

Figyelt kérdés

Tehát esélyes, hogy lenne mostani vetésből még valami, vagy nem érdemes vacakolni?


És majd ha vetek, akkor hogyan és mire figyeljek?

Még sose vetettem ezt.


Gyökérzöldségeket már vetettem, az megy, de mást nem nagyon...



2020. ápr. 21. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, még vethetsz. Azt amúgy is jó szakaszosan jó tavasszal vetni, hogy mindig legyen friss.

A nyári melegekben majd fel fog magozni, akkor megkeseredik, onnantól már nem érdemes szedni. Még előtte jól meg kell szedni és vagy frissen felhasználni vagy forrázva a fagyasztóba rakni.

2020. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó, és hogy vessem?


Napos helyre, vagy árnyékosabba?

8 cm tőtáv van írva, akkor tényleg 8 centinként rakjak le egy szemet?

Mennyire gyakran kell öntözni?


És milyen kell legyen, mikor lehet már szedni és hogy? Csak csipkedni leveleket, vagy gyökerestől kivennI?

2020. ápr. 21. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:

A spenót - más levélzöldségekhez hasonlóan - nem igényli az egész napnyi napsütést, félárnyékos helyre is ültetheted.

Ha van elég magod, szórhatod 2-3 centinként - lehet nem is kel ki mind -, max. később, ha kinőtt és túl sűrűnek tűnik, majd megritkítod.

A spenót kb. annyira vízigényes, mint minden más a veteményesben. 2-3 naponta azért mindenképp locsold meg, a nyári nagy melegben pedig naponta.

Semmiképp ne szedd ki gyökerestől a növényt, mindig hagyd meg a felső leveleit, így további leveleket hozhat. A felmagzás előtti utolsó szedéskor pedig kiszedheted gyökerestől a növényt, de a gyökerét azért ne edd meg.

2020. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:)

Ööööö

És tudom, hülye kérdés, de mekkora legyen minimum egy levél, amiko már leszedhető? És mekkorára tud eleve nőni?

Igazából nagyon nincs előttem egy spenót növény, hogy az mekkora. :))) (MOndjuk annyit azért tudok, hogy a tehén nem lila! :)))

2020. ápr. 21. 09:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Egész nagyok is tudnak lenni a levelei, ha jó a föld és hagysz neki időt.

De már kisebb méretben is szedheted, még a boltban is árulnak ilyet bébispenót néven.


[link]

2020. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vethetsz még magot. A 8 cm sok, de lehet, hogy olyan fajta, hogy nagyon bokrosodik. Egyelőre maradj a 8 cm-nél, aztán ha ritkának találod - vethetsz közéje (4 cm). Nem figyeltél még fel a nagyságra valahol a piacon? Na, nem baj. Egyelőre tépd le a levélszár tövénél, amikor a levél 6-8 centis, de pár levelet hagyj meg és meglátod, mekkorára nő meg. Ez már fogyasztásra vén, dobd el.
2020. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, maximum később nő ki 1-2 héttel
2020. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Matador rosszul tűri a meleg időt, egyből magszárat fejleszt. Nekem még soha nem sikerült április közepe után olyat vetni, ami használható lett. Pár apró levél, meg magszár, ennyi. Ugyanaz a tünet, mint a késői reteknél.

"Az április végétől vetett Spenót gyorsan felmagzik és kevés levelet hoz."

[link]

Itt előbb azt írják, hogy egész évben vethető, aztán meg (és ez a reális):

"Ajánlott vetési ideje: február-március, majd augusztus vége-november."

[link]

2020. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!