Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendulát hova ültessem?

Levendulát hova ültessem?

Figyelt kérdés
6 kis palánta levendulát vettünk, nem tudom, hova ültessem. Milyen gyorsan nő, rögtön szabadföldbe, vagy balkonládába, vagy hova lenne érdemes? Árnyékba, napos részre, mi lenne jobb?

2020. ápr. 22. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Foldbe mehet azonnal. Ugy ultesdnhigy terjed mint a veszedelem. Jobore negyszer akkora lesz mint most.
2020. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ohh, az szép! Öntözgessem naponta, nem szárad/ég stb. ki?
2020. ápr. 22. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igenytelen, semmit nem kell vele csinalni. Tavasszal jovore majd vissza kell vagni.
2020. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Napos helyre rakd,ősszel meg metszd meg.
2020. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szereti a napot, anyukám levendulája olyan helyen van ahol egész nap éri a közvetlen perzselő napsütés, és gyönyörű, jól érzi magát. :D

Én csak olyan helyre tudtam rakni, ahol több órát tűzi a nap, utána lombárnyékban van, itt is jól érzi magát.

Mehet cserépbe is, vagy a szabad földbe. (Annyi, hogy ha cserépbe rakod, akkor legyen jó bőséges hely neki, és/vagy telelni vidd be fagymentes helyre.)


Locsolni ritkán kell. Szabadföldben szerintem elég nagyritkán, ha nagy forróság és szárazság van. Cserépben akkor, ha már száraz a földje.

Az a fontos, hogy ne álljon alatta a víz semmiképpen, azt nem szereti.


Virágzás után vissza kell metszeni, más teendő nem igazán van vele. :)

2020. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mások mellet az #5. válaszoló részletesen leírta a teendőket. Annyit tennék hozzá, hogy a földje meszes (lúgos kémhatású ) legyen, mert a savanyú (tőzeges) földben nem tenyészik. Ezt elérheted kevés (kevés pl. 1:20) zúzott meszes vakolat hozzákeverésével.
2020. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam enyhén savanyú talajban van, és szép. 6-6,5 pH-tól már jó, nem muszáj kimondottan meszesnek lenni.
2020. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Napos helyre és kb tök mindegy milyen földbe mert el van mindenhol. Mi most visszametszettük teljesen és már gyönyörűen hajt mert el volt bokrosodva és nem volt szép.
2020. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek, köszönöm szépen!!! :)
2020. ápr. 23. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!