Kezdőoldal » Otthon » Kert » A ma pontosan 2 hete földbe...

A ma pontosan 2 hete földbe tett csilipaprika magok kikeltek, sőt, felnyúltak, mert meleg sötét helyen tartottam (fotó). Lehet belőle még valami, vagy eldobhatom?

Figyelt kérdés

[link]

Én 4-6 hétről olvastam, amig kibújik. Mivel még csak 2 hete földeltem, nem is nézegettem. Az imént viszont megnéztem. (van több is, nem fotóztam mindet. De, van egy ömlesztett edény is, abban még a többség (palánta) nem bújt ki, csak néhány).


2020. máj. 1. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Tedd világos helyre.Már nem kell nagyon meleg neki.
2020. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most, hogy így van, nem zárom ki, hogy esetleg azt a 4-6 hetet 'benéztem' - hogy talán az nem is az az idő, amíg a magból a csira kibújik a földből, hanem....valami más (pl. az már a palánta kiültetés a kibújástól(?)
2020. máj. 1. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

A palántázás igazából 8-10 hét, ezért szokták egyesek már január-februárban elkezdeni, én mondjuk márciusban csináltam, mert nem szeretem hamar kiültetni.


A paradicsom kevesebb időt igényel, a paprika többet, az inkább 10 hét.


Az, hogy kibújik, tulajdonképpen akár 2-3 nap is lehet, ha melegben van. Én pl beáztatom a magokat ültetés előtt, ez meggyorsítja a folyamatot. Utána volt, amit napos ablakba tettem, az már kint volt 2-3 nap múlva.


Ezek valóban megnyúltak, de ettől még nem kuka. Ha mostantól optimális körülményeket biztosítasz nekik, helyrejönnek.

2020. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az "ömlesztett" edényben is ugyanilyenek vannak? Mert ha cserepezni akarod, akkor ezeket kihajítanám, ha nem képviselnek nagy értéket. Megmaradnak, ha most kiteszed a szabadba, de lefekszenek, kacskaringósak lesznek.

Ha kintre szánod, akkor meg 2 héttel ezelőtt már a szabad földbe kellett volna veteményezni. Pohárba március közepén.

Azt persze megteheted most is, hogy kirakod szabadba így poharastól 3 napra szűrt fénybe, hogy ne égjenek meg a napon, aztán máris mehetnek végleges helyükre, a földbe, úgy, hogy ezek a sziklevelek csak 3 cm-re álljanak ki a földből, ahogy rendes esetben is. Akkor nem dőlnek el, és ha nem öntözöd agyon, akkor még elég jók lehetnek.

2020. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! - és az nem gond, hogy felnyúltak a szárak(?)..mert azt olvastam, hogy azt el kellene kerülni, evégett kellett volna már korábban napos helyre tennem....vagy ez még nem gond, ami a fotón látszik?
2020. máj. 1. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt még semmi, simán kinövik. Csak ez az egy gond, amit írtam, hogy ha így maradnak, akkor a vékony szár nem fogja tudni megtartani a leveleket, és lefekszenek, a hegyük persze elindul felfelé, kanyarban nőnek.

Ha van palánta bőven, én így egyben próbálnám kiütni a földet, és szétszedés nélkül tenném le a gödörbe, ha nem törik össze a föld, mert annyi gyökér még nincs, ami összetartana akármilyen kevés földet. Aztán ha megmaradnak, akkor 1 vagy 2 marad, a többit kiszedni.

A "macskap öcse" paprikát én is ikertövekkel szoktam termelni, mert így is ki tudják nevelni (megfelelő tőtávval, persze), és ha valami történne az egyikkel, ott van a másik. Régebben jártam egy kertészhez (nyugdíjas agromókus volt), akinek minden évben volt egy legalább 50 méteres sora belőle, és úgy termelte, hogy 5 centinként voltak a tövek. És úgy is termett...

2020. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2020. máj. 2. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!