Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzint rakjak a...

Milyen benzint rakjak a fűkaszába?

Figyelt kérdés
95 öst vagy 100 ast és milyen olajal keverjem? Sima üdítős flakonban tárolhatom a benzint és a keveréket? Ha 100 as benzint rakok bele akkor át kell állítani a karbit? Köszi szépen a válaszokat megy a zöld kéz ha hasznos

2020. máj. 8. 09:47
1 2
 1/12 zebulon66 ***** válasza:
Valahol azt olvastam nem éri meg a karbin nem tudod megfelelően korrigálni. Elelmiszeres edényben nem ajánlott, akkor inkább vannak keményebb falú vegyszeres edények pl. oblitos, csak írd rá alkoholos filccel mert idő után elfeledheto mi volt benne. Ezek egy robogó motorhoz viszonyítva nagyon magas fordulaton üzemelnek jobb a teljesen szintetikus olaj 1liter Stihl vagy Husqvarna drága de sokáig elég.
2020. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Valahol azt olvastam nem éri meg a karbin nem tudod megfelelően korrigálni."


Ezt a hülyeséget...


tökmindegy milyen benzinnel működteted. Bemész egy kisgép boltba és adnak fűkaszához való olajat. Én 5L-es benzinkannában tárolom a cuccot és előre bekeverek pár litert mert nagyobb mennyiséghez pontosabban öntöm hozzá a megfelelő mennyiségű olajat. Pár hónapig eláll, de amit nem használsz fel azt jövőre már ne öntsd be a gépbe. A kannát ha lehet próbáld viszonylag állandó hőmérsékletű hűvös helyen tartani (pl pince, kazánház stb). Mindenképpen cimkézd fel.

2020. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
100ast , ha bejaratós akkor pinentesd es ne fullon húzd . 95 is megteszi de ritkabban mert ez mar hamarabb lebomlik és nálam gyenge volt . T2 piros vagy zöld szintetikus , annyit keverj hogy 1 tanknyi legyen . Semmit sem állíts , elindulnak normál . A gyertya Bosch nagy hőertékű legyen ne gyari . Beinditod és hallod hogy ha magas bőg és eseteleg forog a fej . Ekkor adj gazt , majd allitsd le , indits újat. Ha ekkor is magas akkor 1/4ed fordulatokat csavarj , a dúsitó kis csavarokhoz ne nyúlj még . 98as a legjobb azt tankolom itt meg kapható .
2020. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És fűkaszába nem kell külön olaj mint a láncfűrészbe igaz? Csak a benzinhez keverve
2020. máj. 8. 11:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell bele külön.
2020. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
4 ütemű gepekbe kell ....
2020. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Occó kínaiba keverési arány 1:25,-normális gépekbe 1:40.
2020. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdemes 100-ast tenni, mert nem rohad bele a tankba, illetve a kicsit gyengébb minőségű gumi alkatrészeket se kezdi ki olyan hamar. Állítani a csavarokon csak akkor kell ha valami baja van, a benzin miatt nemszükséges.

A sima üdítős PET-palack kiválóan kibírja a benzint, csak írd rá hogy mi van benne.


Kínai fűkaszában a bejáratás idejére érdemes 25-30-as keveréket tenni utána elég a 40-50-es minőségi olaj, a kínaiak azzal számolnak az 1.25-ös keveréknél hogy a legolcsóbb hulladék olajjal pl Arol-al fog a gép üzemelni, ezekből a fing olajakból a stihl-be is 25-ös kellene hogy ne dögöljön meg...

2020. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nem kínaiakba 95 ös,és 50 es keverék kell.Az sem igaz ,hogy ezeket be kell járatni.A Rigát kellett a múltban .

A kínaiba mindegy mit teszel,vagy birja vagy nem.Ezek mind hobbi gépek.Ezeknél a gépeknél a gázbowden állitásával csak alapjáratot tudsz állitani.A bekevert benzin szine is változik már pár hét,vagy hónap után is .

2020. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sima literes ásványvizes flakonokban tartom a keverék bezineket. Sokféle gépem van, amiket viszonylag ritkán használok, több különféle keverék kell, ezért nem érdemes sokat bekeverni egyféléből. 3-4 év után sincs bajuk a flakonoknak, csak azért szoktam cserélni őket, mert akkorra már piszkosak meg össze vannak nyomorgatva.

Gyógyszertárban veszek 20 ml-es fecskendőt, valami 30 Ft körül van, ennek a csövére húzok egy 10 cm-es darabot abból a csőből, ami az ablakspriccelő belsejében van, és így méregetem az olajat a benzinhez. Egyrészt pontos, másrészt meg nem kenek össze semmit, egyetlen csepp se folyik el, se a flakonra, se az asztalra, sehová.

Az olaj színe mindegy, a lényeg, hogy legalább félszintetikus legyen, vagy éppen teljesen szintetikus.

Pl. a semmirevaló ásványi Stihl olaj ugyanúgy piros, mint ez a MOL fullszintetikus:

[link]

Most ezt használom, kb. ez a legolcsóbb fullszintetikus. Biztos nem a legjobb, de mint látható, minden minősítő intézet szerint teljesíti a legmagasabb követelményeket is, ugyanúgy, mint a háromszor ennyibe kerülők. Nekem megteszi.

2020. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!