Kezdőoldal » Otthon » Kert » A számozott növények közül...

A számozott növények közül melyek a fehérrépák (petrezselyem)?

Figyelt kérdés

[link]

Ezeket a növényeket gyanúsítom...nagyon érdekelne, melyikekből lesz petrezselyem (köszi előre is) (5 hete vetettem a fehérrépát)


2020. máj. 15. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd. Nem vagyok valami nagy kertész, de az 1-2 kép hasonlít a petrezselyem levelére.


[link]


Itt jobban látszik a levél:

[link]


A 3-4 leginkább szőlő levélre hasonlít (nem mondom, hogy az).

Az 5-re nincs tippem.

2020. máj. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es vagy a 2-es.

Nekem az a kettő tök egyforma, de azok levele a petrezselyemé.

2020. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahol az 1-est és a 2 -est találtam, (persze, nem csak ezt a kettőt, ezeket csak mintának fényképeztem).....szóval, ott a Garafarm félhosszút vetettem, vagyis jó eséllyel mindegyik az lehet. Ahol viszont a 3-4-5 -öst találtam (ezek is csak mintanák vannak itt...nem csak ennyi van) ...szóval, ott viszont az Agrosel White Gem (csávázott) petrezselymet várom. Nem gondolnám, hogy a csávázástól másféle lenne a majdani petrezselyem(levél) formája/alakja....de: csak ott van, ahova vetettem, sorban kel, és mostanában (1-2 napja) vettem észre, mostanában bújt ki a földből. Ott bújt ki, ahol a répát várom. Minden körülmény arra utal, hogy ő lesz az....pedog a levele nem tipikus fehérrépa-levél. LEHET, HOGY MÉGISCSAK FEHÉRRÉPA (LESZ BELŐLE)? mellékelek 2 újabb fotót:

[link]

[link]

2020. máj. 16. 11:04
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán majd most (a második kép):

[link]

2020. máj. 16. 11:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg van a 'megfejtés'. A White Gem nem petrezselyem, hanem paszternák. És, ezek szerint a paszternák levele nem is olyan, mint a petrezselyemé. Szándékom szerint én petrezselyem-magot szerettem volna venni, de nem olvastam el rendesen a szöveget a zacsin. Így, most adódik számomra egy újabb kérdés: Ha egy receptben az van írva, hogy: petrezselyemlevél (pl. húslevesbe)....akkor jó a paszternáklevél is?
2020. máj. 16. 11:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Itt a tuti (vagyis most már le sem tagadhatná az én növényem, hogy paszternák), rákerestem a neten a paszternákra (fotók). Még szerencse, hogy a páros értelmesebbik fele is vett vetőmagokat, így aztán azért lesz 'rendes' petrezselyem is a kertben.

[link]

[link]

2020. máj. 16. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!