Kezdőoldal » Otthon » Kert » Talajfertőtlenítőt kellene...

Talajfertőtlenítőt kellene alkalmaznom?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat ősszel,szép nagy kert van vele,feltalajmaróztattam az egészet,vetettem sokféle zöldséget.De megdézsmálják a kártevők,a retket megrágta a lótetű vagy drótféreg,rengeteg hangya van,és állandóan felfúr a vakond,egy egész sor sárgarépa alatt végigfúrt,tönkretette az egészet.Tehát van rengeteg hangya,lótetű,drótféreg miegymás..Egy ismerősöm mondta hogy fertőtleníteni kellene a talajt,van rá többféle megoldás,de bővebben nem mentünk bele a témába.Nézelődtem a neten,találtam egy Force 1,5g nevezetű szert,arra gondoltam hogy betakarítás után,október tájékán megszórnám vele a kertet,és utána felszántanám,gondolom márciusra ez eltünne a földből remélhetőleg a férgekkel együtt,és lehetne veteményezni,palántázni nyugodt szívvel..Nem tudom ez mennyire jó ötlet,vagy ha tudtok egyebet mi lenne a legjobb megoldás hogy jövőre ha veteményezek,ne tegyék tönkre a kártevők a termésemet?

2020. máj. 16. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom használni fog-e, de hogy nem árt az biztos. Nem szeretem a vegyszert, de néha megkerülhetetlen.
2020. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az említett szert vetéskor kell kijuttatni. A talajban gázosodva fejti ki hatását. Csak rovarokra hat. A növények nem tudják felvenni.
2020. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!