Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik kerti locsoló tömlőt /...

Melyik kerti locsoló tömlőt / slagot ajánljátok? A mostani (sima zöld) összelapult és kemény.

Figyelt kérdés
Csavarodásmentes locsolótömlő kéne és olyan, amelyik nem törik könnyen és nem hajlandó összecsavarodni, belapulni. Melyik ár-érték aránya a legjobb és hol a legolcsóbb? A vízcső amit az OBI-ban ajánlottak: 3/4-es 25 m-es Gardena Classic Skintech **** 14.990,- Ft-ért.
2010. júl. 29. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A sárga színűek a jók, nekünk az van, nem akarok hülyeséget mondani de vagy 8 éve, akkor olyan 5-6 ezer volt a 25 méteres.
2010. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is a Gardenat ajánlom. Nem olcsó, de a tescos zölddel kínszenvedés az öntözés. Főleg, ha nem pár méterről van szó:( folyton összetekeredik, törik, vagy épp merev/puha.
2010. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és fontos, hogy bírja a hőingadozást is (nyáron tűző napon, de volt, hogy maga az üres cső fagyban is kint volt). Nem tudom, a régi zöldet mi tette tönkre? a fagy, a nagy meleg, vagy más?
2010. júl. 29. 20:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt is megkérdezném, hogy a fél colosból mindenkinek nagyon lassan jön a víz? Jobban megéri 3/4-eset venni? Mennyivel hamarabb jön ki ugyanannyi víz a 3/4-esen, mint a felesen? Vagy nagy víznyomás mellett a 1/2 colosból is jól spriccel a víz?
2010. júl. 29. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a gardena sárgát ajánlom! A slag vastagsága attól függ, hogy mi hozza a vizet. Ha fúrt kútból jön a feles lefolytja a szivattyút, így hamar tönkremegy, vezetékes víznél mindegy. Egy vízszerelő mondta ezt nekünk, nem vagyok szakértő.:)
2010. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hálózatiról elég a feles. És, szerintem a gardenas nem megy tönkre az időjárástól...persze, én inkább azt is összeszedném télére. Nem sok idő, de sok pénz, ha mégis szétfagy.
2010. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hálózatiról lesz, hanem egy nagy, több m3-es esővízgyűjtő ciszternából. 3/4-es és 1 colos között a gyakorlatban, alkalmazásban mi a különbség?
2010. júl. 29. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:

A gardenánál vannak olcsóbb hasonló minőségű tömlők.Érdemes lokál gazdaboltban érdeklődni nagyáruház helyett.


A cső vastagságát az a szivattyú határozza meg amivel a vizet veszed.Annak specifikációjában találod meg azt, hogy milyen átmérő esetnén mennyi a vizhozam.


Ha lusta vagy összeszedni a slagot lehet hogy a koncepción kellene gondolkodnod, pl:

lfektetsz egy gerincet ebből:

[link]

És pár hozzáférési ponton kiépítessz csatlakozást, így nem kell 30m slagot húzgálnod keresztül a kerten.

2010. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!