Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oleo-mac 250T fűkasza gyári...

Oleo-mac 250T fűkasza gyári damilfej miért nem adagol ha odaütöm munka közben a talajhoz?

Figyelt kérdés

Mindent úgy csináltam ahogy a leírásban és a neten is megtaláltam. Fel van tekerve a damil a megfelelő irányba, kihúzva a lyukakon. Alapból nagyon nehéz "összenyomni" a fejet, de ha kézzel összenyomom akkor is nagyon nehéz belőle kihúzni a damilt.

Amikor pörög a gép, hiába ütöm a talajhoz, nem adagol semmit. Nyilván nem akartam izomból odaverni, de határozott ütésre sem reagál. Van egy elektromos fűkaszám, az fele ekkora koppintásra is adagolja.

Ha van valakinek ezzel a típussal konkrét tapasztalata vagy csak úgy általánosságban, köszönöm előre is.

(Érdemes lenne esetleg valami másfajta damilfejet venni rá?)



2020. máj. 20. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet pörgetni, akkor már érdemesebb kísérletezni, mekkora ütést kér. Ezek haladós gépek, nem megengedhető, hogy egy kis buckán ráadagoljon. Nem sült be a damil? Nem nagy bele?
2020. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kézi nyomással kiengedi a damilt, akkor menet közben is adnia kéne. Szerintem is vastag a damilod, vagy valami megszorulhat benne.
2020. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy nem fűzted jól be, és valahol elakad, vagy túl vastag a damil, vagy túl sokat fűztél bele, és azért szorul.
2020. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2,4-es damil van benne, ez a max ennek a gépnek, illetve szerintem ez a gyári damil. (Azelőtt nem nálam volt a gép így ebben nem vagyok biztos, de szerintem a gyári mert csak a késsel volt használva korábban.)

Nem hiszem, hogy túl sok lenne benne, szerintem lehetne még rátekerni..

Így a pörgetés marad + és/vagy az odaütés mértéke.

Sajnos a leírás semmit nem ír ezekről. :S


Mennyire szoktátok ti pörgetni adagoláskor? Csőgáz? Mennyire szoktátok odaütni a talajhoz? (Azért a szöghajtásnak nem szeretnék nagyon odaverni..)

2020. máj. 20. 23:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-egyszer lehet állat módon odaverni, de előbb szétszedném, ha kell kipucolnám (nagyon szeretnek tiszták lenni, ezt se írja semmi, pár damil után már szereti, ha minimum egy kis nyeles mosogató kefével leszedsz róla mindent, főleg ahol tud is szorulni a malajtól).


A szöghajtást nem félteném, annyit röhögve kibír a hátsó persely szemből, amitől hajolna a szár... Inkább azzal kapcsolatban hallgass az érzéseidre, bár oda is kellhet harag rendesen, hogy bajt okozz... :)


Pörgetni a felső "oktávban" elég ahhoz, hogy jól adagoljon. Nagyon rövidre kopott damilnál pörgetném fullon, mert ahhoz kellhet is. Ha járatós, akkor valamivel nyugisabban is tökéletesen működik, ebből indulj ki! A damilfej rendberakása az irány szerintem.

2020. máj. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!