Kezdőoldal » Otthon » Kert » Márciusban elvetettem a...

Márciusban elvetettem a krumplit, mikor lehet kiásni?

Figyelt kérdés
Most először csinálom, fiatal házi asszony vagyok, kicsi a kert, de hobbiból megpróbálkoztam, mert a kamrában kicsírzott a krumpli :D már szép bokros, emlékszem, hogy a mamánál virágzott is a bokor gyerekkoromban ... Miből látom, hogy már szabad kiásni?

2020. máj. 25. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az kizárt, hogy meg lehessen érezni a permetszer ízét a krumplin. Akkor nem lehetne megenni, a NÉBIH főbe lőné a gyártó cég vezérigazgatóját.

Tavalyelőtt kb. 10 naponta kellett permetezni, és mégis mindig voltak új bogarak. Tavaly mérgemben nem ültettem, és idén, láss csodát, még egyetlen bogarat se találtam. Esmee fajtájú krumpli, egyenetlenül kelt a szárazság miatt, de a nagyok már bimbósak, bogár még sincs. Máskor ha 5 cm magasak voltak a bokrok, olyankor már mindegyiken volt 4-6 bogár is, és ha voltam kint 2 napig, még a szárakat is földig rágták. Az igazsághoz tartozik, hogy legalább 100 méterre senkinek nincs krumplija, szóval ezért nem jönnek a szomszédból.

Kérdező: a krumpli fajtájától függ, hogy rövid vagy hosszú tenyészidejű.

Ha az első virágok már elhervadtak (június közepe táján, vagy majd meglátod), olyankor már lehet szedni újkrumplinak. De nem nagyon érdemes, mert érésig a termésmennyiség legalább megduplázódik. Akkor érett, amikor a szárak már elsárgulnak, és már csak pár levél van, vagy egy se. A szárak teljes elszáradását nem érdemes megvárni, mert ha jön egy nagy eső rá, akkor kicsírázik, mire felszárad annyira, hogy ki tudd ásni. Fajtától függően július közepe és augusztus közepe közt szoktuk ásni.

2020. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat is! Ha csak egy főzésre lesz saját krumplim, akkor is örülni fogok :)
2020. máj. 27. 22:38
 13/13 A kérdező kommentje:
Tavaly a csírás héjból lett 2 kosárnyi. Megszületett a fiam fél éve. Virágzik megint a csírás héj. Neki legalább pár pempőnyi lesz. Tudom addig is, hogy mit eszik, és pénzbe sem került.
2021. jún. 9. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!