Kezdőoldal » Otthon » Kert » A faültetésnek mi a pontos...

A faültetésnek mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sokszor hallom emberekről, hogy fákat ültettek. Biológiából nem vagyok jó, ha rákeresek pedig csak reklámokat kapok. Aki "fát ültet" az csak a csemetét telepíti már át? Kik növesztik a csemetéket és hol, hogyan?

2020. máj. 26. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Vagy nő magától és áttelepíted, vagy veszed a csemetekertből, de már elkéstél, inkább majd ősszel.
2020. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

1. Veszel csemete fát

2. Elülteted (esetleg meg is öntözöd)

3. Nézed ahogy nő.


Ennél részletesebben nem tudtam leírni. :)

2020. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de hogy ülteti el? Kell hozzá gödör, vagy ilyesmi?
2020. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ez csak átültetés. Én nem erre vagyok kíváncsi, hanem ha az egész folyamatot a 0-ról akarnám kezdeni, az pontosan hogyan néz ki, mekkora eséllyel járok sikerrel, mennyi ideig tart, stb.
2020. máj. 26. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hosszabb ideig tart egy magról ültetett fa termőre fordulása, kisebb a fa megmaradásának (kikelésének) esélye is. Pont ezek miatt nem igy csinálják, hanem ahol lehet, sarjról, dugványról szaporitanak.
2020. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ebből már ki tudok indulni.
2020. máj. 26. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan régi fajták, amiket sarjról lehet szaporítani.

A faiskolai példányokat oltják, oltványtermelő cégek, valami megfelelő alanyra.

A legtöbb gyümölcsfát egy magból kikelesztett 1 éves magoncra szemzik, de pl. az almát különféle ismert tulajdonságú sarjadzó fajták sarjaira szemzik. Innen aztán 1 vagy néha 2 évig nevelik őket, akkor kiszántják a sorokat, és viszik a faiskolába, ahol te megveheted.

[link]

2020. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!