Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom, paprika, hagyma...

Paradicsom, paprika, hagyma mennyi vizet igényel?

Figyelt kérdés
Életem első kertjét csinálom. Kb hány deci víz kell a paradicsomra, paprikára és a hagyma mennyire vízigényes? Illetve hány naponta kell őket locsolni? Se kevésbé, se túl öntözni nem szeretném őket.

2020. máj. 27. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg a talaj ne száradjon ki.Ezek nem dísznövények,hogy dc ben mérjük a vízet.
2020. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szabadföldön lehetetlen túlöntözni. ne deciben méregesd, mert akkor nem fogsz eleget adni nekik. paradicsomnak, paprikának több kell, hagymának kevesebb. ha aszály van, akkor bizony naponta kell öntözni, de a paradicsomot víz ne érje, csak a tövét! levelét semmiképpen sem. mulcsolással valamilyen szinten meg lehet akadályozni hogy kiszáradjon a föld. annyit öntözz, hogy tócsa maradjon 1-2 percig, akkor tuti elég. persze ez attól is függ milyen a föld, homokon pl nehéz összehozni egy tartósabb tócsát, de én ebben az esetben biztosan mulcsolnék.
2020. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden nap estefelé locsolom, és nem hideg vízzel, hanem állottal, azaz locsolás után vagy legkésőbb másnap délelőtt pótolom a tartályból elfogyott vizet.
2020. máj. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a #2-es kommentelőhöz, hogy szabad-földön nem fogod tudni túlöntözni. Én például a paprikát eleve úgy ültetem, hogy egy 20 cm széles és 20 cm mély árok két partjára. Ezt az árkot + az egész tenyészterületet lefedem 160 cm széles geotextillel, hogy ne kelljen később kapálni.

[link]

[link]

Na a belső részt szoktam elárasztani vízzel úgy, hogy azért 10-15 percig szinten tartom benne a vizet - tudjon két oldalra, a paprika töveihez elszivárogni. Ezt általában hetente egyszer elég megtenni. Nagy kánikulában 4-5 naponta. Mikor már megnő, jó árnyékot tart a saját tövére. A macskát csak azért fotóztam bele a képbe, hogy a méretekben el lehessen igazodni.

[link]

A paradicsomot is egy tányérba ültetem tulajdonképpen (mint a töknek,meg a cukkininek, a paradicsomnak is fészket csinálok) úgy, hogy egy vödör vizet úgy lehessen alá önteni, hogy ne csurogjon szanaszét. A paradicsom tövénél szivárogjon le a földbe. Kétnaponta egy 16 literes vödör vizet kap minden tő paradicsom. Főleg a nem determinált növekedésűek! Ezek magasabbak lesznek mint én.

A hagyma ágyást hetente egyszer-kétszer locsolom meg slaggal, és másnap megkapálom.

2020. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

A naponkénti öntözés legfeljebb homokon jó. Normál talajon az a jó, ha ritkábban többet öntözünk. Ilyen nem forró időjárásban hetente, de megfelelő vízmennyiséggel akár még kéthetente is elég. (Persze, ha tönkretette az ember a talaját a nem megfelelő öntözéssel, akkor utána már több víz kell.) A felszínnek nem kell nedvesnek lenni, mert az csak a gombabetegségek terjedésének kedvez.

Ha mondjuk négyszögesőztetővel vagy hasonlóval öntözöd, akkor annyi vizet kapjanak a palánták, hogy adott területre kiszámolva 6-8 mm esőnek megfelelő víz jusson. (Azaz, m2-enként 6-8 liter.) Nyáron 10. Ennél több felesleges.

Hagymát kötött talajon nem szoktam öntözni, idén párszor megöntöztem, mert duggatás óta még nem volt eső. 10 naponta 6-8 mm elég.

2020. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!