Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vakonddal kapcsolatban tapaszt...

Vakonddal kapcsolatban tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nincs vakondháló, annyit azért nem ér a kertem... . Most tavasszal nagyon aktivizálódott a kertünkben a vakond, már letettem arról, hogy kiűzöm. Fokhagyma nem segít, sörösüveget nem fogok leásni, de ahogy hallottam, az sem segít. A kérdésem, vajon nyárra mérséklődik-e a vakond túrása, vagy ha rákapott a kertre, télig meg sem áll?

2020. máj. 28. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Amíg kaja van, addig elvan.
2020. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Ott van vakond - ahogy az 1-es is írta - ahol talál a földben élelmet, azaz számodra káros kártevőket (cserebogárpajor, csiga, lótetű) tehát gyakorlatilag végtelenül hasznos, de a produktumai a földhányások rondák. Amikor már nem talál élelmet továbbáll.

Tehát választhatsz, vagy a vakond, vagy talajfertőtlenítés.

[link]

2020. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

"ahol talál a földben élelmet, azaz számodra káros kártevőket (cserebogárpajor, csiga, lótetű)"

Bocsi, de ez a hivatalos állatvédelmis libsi sablonduma közvetlenül az íróasztal, vagy a klaviatúra mellől. A vakondokok szeretik a hasznos földigilisztákat is. Nem kicsit. Ha van elég földigiliszta, nem fog elköltözni ha a cserebogár pajor elfogyott :-)

2020. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

#3

Te barom! Politikai szimpátia nélkül, kizárólag kerttulajdonosként nyilatkoztam. A földigiliszta legjelentősebb szerepe, hogy lazítja a talajt, de főleg, hogy TÁPLÁLÉKUL SZOLGÁL vakondnak, sünnek, amiknek tényleg van haszna.

2020. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a leásott üveg nem használt, akkor valamit nem jól csináltál.

Az üveg szája legyen eléggé széles és elég mély legyen a fenekéig, ne sekély. A talajból álljon ki kb. 2 cm-t.

Van egy másik megoldás (természetkedvelők, -védők ellenzik): petróleummal átitatott rongyot tekerj pálcára és dugd a vakondtúrásba. A szaga elűzi.

2020. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Én tavasszal felástam a kertet, csak földigilisztával találkoztam. Füvesítettem (vagyis elszórtam fűmagot, nem gyomirtóztam, nem vakondhálóztam), a talaj eléggé kötött, a vakond csak a kivágott 12 méteres fenyő tönkje körül jelent meg (kb. 10 nm), elképzelhető, hogy egyrészt ott lazább a talaj, másrészt a gyökér környéke lehet, tele van pajorral. Már letettem arról, hogy ezen a placcon szép, egybefüggő füvem lesz, de így egyéb növényt se merek ültetni, pl. levendulát. Ezért bíznék abban, hogy eltakarodik, de akkor ez nem várható.
2020. máj. 28. 10:52
 7/16 A kérdező kommentje:
A sörösüveget én nem próbáltam, próbálom a kertem fűvel, virággal szépíteni, a sörösüveg nem megoldás, nekem az esztétika is fontos. Inkább vakondtúrás mint sörösüveg.
2020. máj. 28. 11:27
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Az üveget csak addig hagyd a földben, amíg szükség van rá. Tartósan otthagyva a füvet sem kaszálhatnád... Ha tudsz, szerezz be még szélesebb szájú üveget.
2020. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mármint olyan, mint mondjuk a Capy-s félliteres üveg, csak nem műanyag? Hosszú nyaka legyen?
2020. máj. 28. 15:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Erre konkrétan nem merek felelős választ adni, de próbálj meg az üveg szájába fütyülni, ahogyan a szél fütyülne bele. Ettől a hangtól riad el a vakond, mert jó a hallása és a szaglása, de rossz a látása. Szerintem a műanyag még jobb lehet, mert vékonyabb a fala, jobban be tud rezegni. Én valamikor sörös üveget alkalmaztam, eredménnyel.
2020. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!