Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért pereg le a homokról a víz?

Miért pereg le a homokról a víz?

Figyelt kérdés

Homokos talaj van nálunk. A legtöbb helyen, amikor meglocsolom, benedvesedik, majd ahogy a homokban lenni szokott, hamar elszivárog mélyebb retegekbe.

De vannak más tulajdonságú részek. Amikor meglocsolom, a vizcseppek nem szivárognak a mélybe, hanem összeállnak a felszínen, mintha vizlepergető hatású lenne. Sőt, azt is tapasztalom, hogy néha a felszínen összegyűlt víz felületére is felúszik a talajból a por. Ha tovább locsolom, akkor az új cseppek a talaj felszínén megálló vizet megmozgatják, és alatta látszik, hogy tök száraz az egész.

Ezen a részen nem él meg semmilyen növény, hiába locsolom. Mit tehetnék? Talajcsere nem opció.



2020. jún. 3. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Lehet valamilyen olaj került a homokba, rotációs kapából vagy más gépből. De itt egy video amiben próbálkozik a srác olyan homokot csinálni ami víz álló

[link]

talaj csere nem opció akkor 1 amit tehetsz egy mély talaj forgatás vagy 2. Egy enyhe szappanos( nem a folyekony) vízzel próbálod a problémás területet el áztatni mert ugye a szappan oldja a zsírt/olajat, utána meg tiszta vízzel a melybe kényszeríteni a szappant

2020. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen, főleg ott, ahol nagyon gyenge minőségű, tápanyagszegény a föld, száraz és poros, ezt nyilván a növények se szeretik. Olaj tutira nincs benne. Zöldségeskertben mulcsozással, komposzt beledolgozásával szoktam javítani rajta. Ahova virágot ültetek, vagy füvesítek, ott virágföldet szoktam keverni a felső talajrétegbe, a rózsáim alá pedig rózsamulcsot terítettem. Fontos a rendszeres locsolás is, és ahol lehet, olyan növények ültetése, amiknek ez nem probléma.
2020. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!