Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivi nevelés, majd gyümlcs...

Kivi nevelés, majd gyümlcs értékesítésének adózása. Hogyan, kell e egyátalán? (őstermelői, adószámos magánszemély?)

Figyelt kérdés

Jelenleg adószámos magánszemély vagyok, de szüleim pl őstermelői igazolvánnyal rendelkeznek, szőlő területük van, és bizonyos felvásárlói helyeken eladhatják a szőlőt. Én a saját "nagy" kertemben szeretnék kivi nevelésbe fogni, majd valamilyen formában értékesíteni a gyümölcsöt, akár tisztán gyümölcsként, vagy valahogy feldolgozva. Túl szépen hangzik, hogy amim megtermedt, azt fogom, eladom, és örülök a pénznek. Mi a menete az egésznek? Csak felveszek a foglalkozási körömhöz még valamit (ha igen mit), és leadózom a szokásos SZJA-t, esetleg SZOCHO-t? (van főállásom).

Mások hivatalosan milyen formában csinálják ez? Hallottam valami olyat is hogy évi X százezer, vagy talán millió bevételig nem kell semmit adózni. Azthiszem ez az őstermelőire igaz.


Köszi mindenkinek előre is!



2020. jún. 7. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress meg egy könyvelőt!


Talán évi 600.000 Ft alatt nem kell adózni őstermelőként (ha van másik állásod, ami után fizeted a nyugdíjat, tébét).


De elképzelhető, hogy van valami összeférhetetlenség, ha már van másra adószámod.

2020. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szüleid is megmondták volna, nem?

600 E-ig nem kell adóznod, ha őstermelő leszel. Csak regisztráltatod magad őstermelőként a gazdajegyzőnél (vagy aki nálatok ezzel foglalkozik), fizeted a kamarai tagdíjat (ami pár ezres, gyakorlatilag egy adó, az égvilágon semmit nem kapsz érte), és ennyi.

Nagyobb mennyiség esetén nemigen fogod tudni eladni, nincs rá olyan kereslet. Leszeded teljesen éretlenül, aztán zupp, egyszerre beérik az összes, mondjuk 2 heted van eladni az összeset. Annyi pénzed meg nem lesz belőle, hogy külön ennek csinálj egy hűtőházat, ahonnan folyamatosan hozod melegre, hogy érjen. Az etiléngázas érlelő meg alapból kiesik.

A feldolgozás az gázos dolog, meg még problémásabb, mint feldolgozatlanul.

2020. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.

tévedsz, hónapokon keresztül jó minőségben tárolható gyümölcs.

és kereslet is van a magyar kivire.


már van egy kiviültetvény Becsehelyen, 3-4 hektáron.

azt mondja a tulaj, hogy minden mennyiséget el tudna adni egy hazai üzlethálózatnak.

2020. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerem az ültetvényt, már a telepítés évében láttam róla fotókat. Ők természetesen profik, hűtőházban tárolnak, és nem 2 hét alatt kell eladni mindent. A kérdező a kertjében akar kivit termelni, vagyis helyi piacon tudna eladni. Ami nem fog menni, mert kizárólag üzlethálózatok vesznek meg nagy mennyiséget.
2020. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleim azok, és ők megmondhatták volna. Talán nem világítottam rá a tényre, hogy jelenlegis adószámos magánszemély vagyok, valamilyen foglalkozási körrel (nem releváns most mivel). Ez a tény, és hogy őstermelő legyen, nem üti egymást?


PL egy vállalkozó is lehetne a vállalkozása mellett őstermelő? Nem köteles arra, hogyha már van egy vállalkozása, akkor fértessen bele minden foglalkozását a vállalkozásába? (mert az adószmos magánszemély ue. csak kicsibe ugye)

2020. jún. 10. 08:13
 6/6 anonim ***** válasza:

" hűtőházban tárolnak, és nem 2 hét alatt kell eladni mindent"

egy jó pince is hónapokra tolja a tárolhatóságot. (eladható minőségben)


mondjuk a piac az már lehet problémás.


de féláron mindent el lehet adni a kereskedőknek. (pl a nagybani zöldségpiacon)

de akár kis zöldségeseknél is meg lehet próbálni, ha tud róla papírt adni és olcsón adja.


az olasz kivit éretlenül szedik, ritkán lehet finomra utóérlelni.

2020. jún. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!