Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűzfa szaporítása?

Fűzfa szaporítása?

Figyelt kérdés

Eddig akárhányszor próbáltam mindig az lett a vége, hogy elszáradt.


Hiába raktam egy vödör vízbe, elfeketedett, ültettem közvetlen földbe is és esténként adtam neki egy vödör vizet, de ugyanaz.


2020. jún. 11. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy fűzfavessző volt?

Annak valóban elég a nedves földben való kigyökereztetés. Tedd árnyékba, ne érje tűző nap. Légy türelmes, mert nem 1-2 nap múlva ereszt gyökeret.

2020. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy fűzfát azért csak felismerek és nyilván nem azért írtam ki ezt a kérdést, mert 2 nap után még nem lógott ki a gyökér a vödörből
2020. jún. 12. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak feltételeztem a tévedést és nem megalázni vagy megsérteni akartalak.

Elnézésedet kérem!

Tudtommal a fűzfát az év bármely szakaszában lehet gyökereztetni, de az is lehet, hogy rosszul tudom. Ha az idén mégsem sikerül, akkor próbáld meg jövőre, kora tavasszal, mert a fűzek vegetációja korán beindul.

2020. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kora tavasszal, rügyezés előtt tudtam csak sikeresen fűzfát szaporítani. Amúgy valóban nagyon nehéz, némelyik elhal. Én egy 2 literes flakonban szoktam tenni az 50 centi körüli hosszú vesszőket, egyszerre többet és akkor biztosan lesz olyan ami túléli.
2020. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!