Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árnyékoló háló vagy nádat...

Árnyékoló háló vagy nádat tegyek a kerítésre?

Figyelt kérdés
Szeretnék 5-6 évig tartós betekintés elleni hálót vagy nádat rakni a kerítésre, ami bírná a szelet is. Mit ajánlanátok? Nádat vagy betekintés elleni hálót. Lehetőleg minimum 90% takarjon el a belátásból. Hallottam létezik még szélháló is, ami nagyon erős. Tapasztalatok és vélemények?
2020. jún. 18. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nádat ne, az nem bír semmit. Esetleg ilyesmit tudnék ajánlani, ha természeteset akarsz:

[link]

2020. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A zöld hálót raktuk fel,duplán.Ki bír ez még 10 évet is .
2020. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A náddal úgy számolj, hogy 2-3évente csere.
2020. jún. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell cserélni a nádat sem 2-3 évente, ha az jól van rögzítve a kerítésre, akkor az egyben marad 5-6 évig is, de nyilvánvaló, hogy szürkül, így esztétikailag romlik az állapota az évek során. Egyszerű, nem úgy kell rögzíteni, hogy 1-2 méterenként 1-2 ponton odakötöm azt' jól van, mert akkor tényleg erősen kikezdi a szél, türelemmel kell nekiállni a rögzítéshez, fél méterenként, 3 ponton rögzíteni, alul, felül, középen, két ember kell hozzá és a szomszéd engedélye, hogy átmehess. A fűzfavessző biztos, hogy lényegesen tovább őrzi az esztétikai állapotát, de hogy mennyire, arra majd 5-6 év múlva tudok válaszolni, ismerősöm épp most tett föl ilyet!
2020. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha fém szövésű nádat teszel fel és rögzíted rendesen (ahogy fentebb írják) akkor 3-4 évet kibír.

Mi kerti zuhanyzó köré tettünk, leszedtük róla a laza részeket és lekentük lazúrral. Jól is nézet ki és bírta isten tudja meddig.

2020. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Erős tévhitben éltem a nádszövettel kapcsolatban. Most az 5. Éve van fent és nég nem is hullajt!!!! Kb 1,5 m magas szövetet tettem fel. Gondosan jól fel van kötözve, hogy az ne lógjon, boruljon ki. Felülre raktam még egy 1,5 m-es darabot ami takarja az alsó felső részét. Így lett kb 2-2,5 mérer magas. Tökéletes a mai napig pedig azt hottem 2 évet sem bír ki. Lényeg, hogy ne lógjon, ne mozogjon mert akkor foszlik szét.
2020. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vok. Egyébként a kezeletlen vékony osb lapom hamarabb tönkremegy mint a nád.
2020. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 speedyzoli válasza:

Szia,

Műnádban is elgondolkoznék. Nekünk félovális van, 4. éve. Szerintem ez kb örök élet meg egy nap.

Én itt vásároltam:

[link]


Ez pedig az ovális változat:

[link]

2021. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!