Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sütőtökmagot ültettem, és...

Sütőtökmagot ültettem, és szépen kihajtott. Érdemes kiásni és szétültetni a hajtásokat, vagy maradhat így?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



#sütőtök #sütőtök hajtás
2020. jún. 24. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Jobb ha úgy marad,vizet adjál neki.
2020. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dehogy maradhatnak egyben.

Ha rendes szántott helyen lenne, akkor maradhatna 2 szál egy helyen. De nálad egy teljesen alkalmatlan, szántatlan-ásatlan, letömörödött földbe kerültek szerencsétlenek. És ha a mohát figyelembe veszem, arra lehet következtetni, hogy a hely igencsak árnyékos, miközben a tök az rendkívül napigényes.

Úgyhogy ha kiegyeled, és nagy-nagy szerencséd lesz, akkor esetleg lesz rajta termés. Ha nem egyeled, akkor kb. kizárt a termés.

Ne ültesd szét, hanem húzgáld ki és dobd el a felesleget, mert egyrészt a tökfélék alapból nem szeretik az átültetést, másrészt nálad ezek a túl későn ültetett és egyébként is halmozottan hátrányos helyzetű példányok egy átültetés miatt valószínűleg beadnák a felmondásukat.

Tököt ültetni május elsején kell, és egy bokorba csak 2-4 szemet, amiből kelés után csak 1-et, vagy hiányos kelés esetén 2-t hagyunk meg.

2020. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha megsértettem a tökmagok személyiségjogait :) Első próbálkozás volt. Az ültetés idejét nem hibáztam el!
2020. jún. 26. 12:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Május eleje óta csak ekkorára nőttek?? Én kb. május 5-én vetettem, és a legnagyobbnak már méteresnél nagyobb folyása van.

Azt kihagytam, hogy a narancssárga hosszú (kanadai) sütőtököt 1x1 m-es kötésben (vagy ritkábban) kell elhelyezni, a nagydobosi félét pedig 2x2 m-es kötésben. Tehát a tiéd még akkor is túl sűrű lesz, ha csak 1 szál marad minden helyen. De nem ez lesz a legfőbb baja...

2020. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Meglátjuk, mi lesz belőle, ha szerencsém van.
2020. jún. 27. 05:36
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki szépek a virágok és már mintha látnám a picurka kis tököt!

[link]

[link]

Ebből ugye már biztos sütőtök lesz?

2020. aug. 16. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ebből már semmi nem lesz,ne törd magad .
2020. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, láttad az utolsó képeket a válaszod felett??
2020. aug. 16. 19:30
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez már a termés. De ilyenkor még nem biztos, hogy meg is marad, gyakran elrúgja. Bár maga a növény kellően fejlett, és egészséges is, tehát jók az esélyei. Egy bő hónap alatt meg fog nőni, ami most köt. Ha nem kapja el a peronoszpóra vagy valami.

(Nálam a legnagyobb már kezd érni, de vannak még ilyen kicsik is rajta, azokból is lesz tök.)

2020. aug. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Reménykedem.
2020. aug. 17. 10:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!