Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan rendezheték/ültethetnék...

Hogyan rendezheték/ültethetnék be egy 1200 nm es epítési telket? A kert részét kérdem? Ötleteket várok.

Figyelt kérdés
1200 nm aminek 24m az utcafrontja, 120 max 140 nm a ház. A ház a telek elején található, hátrafelé pedig egy nagyobb terasz lenne ami a kertre néz.

2020. jún. 30. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok lehetőséged van, a lényeg hogy te mit szeretnél? Mennyi időd volna a kertre? Akarsz konyhakertet vagy csak pihenő zóna lenne? Virágokat szeretnél vagy örökzöldet? Erdőkertet, városi permakultúrát, angol kertet, valami modernet vagy hagyományost?

Nekünk 1600nm-en megterem minden ennivalónk, zöldség és gyümölcs és ebben benne van 120 nm ház+melléképület, terasz, kocsibehajtó stb is.

2020. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Az biztos hogy körbeültetném a házat fákkal hogy árnyékoljanak. Kozvetlen a haz közelébe ahova kiül az ember vagy járkál ültetnék vagy 4 tőke Izabella szölőt. Permetezni nem kell. Felfuttatni fém vázra és ki lehet alá ülni. Jó hűvöset tart és illatos. Sokat terem. Kertbe meg mehet pár gyümölcsfa. Egy két Nemtudom szilva. Szintén gondozás mentes
2020. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat. Szeretnék egy egyszerű, praktikus és szép kertet. Arra gondoltam, hogy a teraszt meghosszabbítanám egy placcal, ahová ki tudnék tenni nyugágyakat, kis kerti asztalt,kerti székekkel,amit be is tudnék majd árnyékolni rolós árnyékolóval.A placc mellé kerti sütőt,grillt tennék. A kerítés mentén sövényt tennék illetve van a telken belül 2-3 jó magas fenyő amit nem vágnék ki semmi pénzért. A többit befüvesíteném.

Szeretem a tágas, zöld füves területeket és az örökzöldet.

A virágok ugyan nagyon dekoratívak tudnak lenni, de fiú létemre nem szeretnék szabadidőmbe azokkal bíbelődni.Azt majd hagyjuk a feleségemnek(ha lesz:) )

A másik dolog, hogy egész biztos fogok tartani egy nagytestű kutyát, német juhászt vagy Rottweilert ami mellett nem nagyon maradnának meg ezek a dolgok.

A szőlő jó ötlet, nagyon szeretem is,de azzal az a baj, hogy miután túlérik elkezd majd potyogni. Én inkább olyan helyre futtatnám ami kicsit távolabb van a terasztól.

2020. júl. 2. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!