Kezdőoldal » Otthon » Kert » A császárfám miért hullatja a...

Anna0323 kérdése:

A császárfám miért hullatja a levelét?

Figyelt kérdés
2 éve vettem, mint gyökértörzset a császárfámat. Tavaly 2m-t nőtt, szép egészséges levelekkel. Most már min. 3 méter magas, elég nagy átmérővel, de napi szinten kb 10 levelet ledob. Akinek van, kérlek, segítsek. Mi lehet az oka? Én 2-re tippelek, mivel vízigényes, napi 5 l vízet kap. Lehet sok neki, vagy kevés???? A másik: Minden oldal ágát meghagytam, lehet sok neki a levélzet. Kérem a segítségeteket.

2020. júl. 1. 13:37
 1/5 anonim válasza:
Nem ültettél mellé valamilyen tűlevelűt/diót, vagy valami egyebet amitől romlik a föld minősége? Ha valami van a felszínen, a sok víz bemoshatja. Az ilyen gyorsan növekvő fáknak sok tápanyag kell, próbáld öntözni heti 1szer tápoldattal!
2020. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi nincs mellé ültetve, az utcán van, bejárattól 1 jobbra, 1 balra. Mindkettőnek hullik a levele.
2020. júl. 1. 17:15
 3/5 A kérdező kommentje:
A heti tápoldatot viszont megpróbálom, köszönöm!!!!!!!!
2020. júl. 1. 17:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Talán túlzottan nő, a környéken nincs ekkora 2. éves császárfa.
2020. júl. 1. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túlöntözés, ennyi víz kb. mindennek árt, ami nem mocsári növény.

Nem szükséges tápozni, ha úgyis szépen nő, és nem sárgák a levelei. Beöntözéssel tápozni nem is szabad, ha tényleg rothadnak a gyökerei.

2020. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!