Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kültéri teraszt lehet osb...

Kültéri teraszt lehet osb lapból készíteni?

Figyelt kérdés
Az udvarra szeretnék egy teraszt építeni. Nyilván fontos szempont, hogy jól nézzen ki, de viszonylag olcsó megoldás is legyen, és a legkönnyebben kivitelezhető. Osb lapból gondoltam dobogóra, amit persze lekezelnék. Nem tudom mennyire jó ötlet ez, és mennyire lenne időtálló. Köszönöm a segítséget, ötleteket.

2020. júl. 2. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eső hamar tönkretenné, hangos rajta lépkedni és jó alátámasztás is kell mert meghajlik.
2020. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ázik el egy ideig kiírja (lekezelve). Én valami linóleumot tennék rá. Esetleg hajópadló, ez tartósabb.
2020. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legrondább teraszod lenne.

Akkor már inkább hajópadló lekezelve renndesen.

2020. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az OSB lapot nem csak ez eső, de a pára is hamar megeszi. Főleg a talajpára, folyamatosan nedvességben tartaná a lapokat.
2020. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem OSB a megoldás. Kérdés persze, hogy a tervezett terasz alatt milyen magas lenne a tér. Mert mindenképpen alá kell támasztani, ami kis térmagasságnál lehet beton tuskó (vagy hasonló), nagyobb térmagasságnál viszont legalább betonon nyugvó fa oszlop(ok). Ezekre kellene aztán egy rácsszerkezetet tenni, ami tartaná a fózolt fa járódeszkát (van műanyaggal kezelt/kombinált is is).
2020. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Egyrészt nem tartós másrészt olyan komoly alátámasztás kellene m9ndjuk vasszerkezet aminek az árából betonból is kiöntheted. Egyszer csináld meg normàlisan.
2020. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fa bizony nem annyira tartós, főleg ha ilyen vékony, mint az OSB lap! Az okés, hogy lekezeled, de nem végleges megoldás, mert legjobb esetben is 3-4 évente újra le kell kezelni! Én is inkább a betonozásra szavazok, az tutibiztosabb, és ha olcsón akarsz szépet, akkor arra fa mintázatú műpadlót ajánlok (vinyl vagy pvc)!
2020. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!