Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a citromfán lévő...

Mit tegyek a citromfán lévő hangyák ellen?

Figyelt kérdés

Egy kicsi citromfám van, barátom nagymamájától kaptam és nagyon szeretném életben tartani!

De most csomó hangya van rajta, fel alá mászkálnak. Ilyen esetben mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. júl. 2. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hangyák nem szoktak úgy ok nélkül citromfán mászkálni. Valami kártevőt keress, amitől ragacsosak a levelek. Tipp: pajzstetű.

[link]

[link]

Ha ilyeneket találsz, akkor felszívódó szerrel permetezz (pl. Spilan), mert mechanikus úton soha nem fogod tudni az utolsó példányig mindet letakarítani, mindig marad pár, amiről felújul az állomány.

2020. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a válaszod! Amit küldtél ilyet nem látok rajta, illetve a levelek sem ragacsosak. Ettől függetlenül permetezhetek ezzel a szerrel?
2020. júl. 2. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, jó-e ez hangyák ellen, de nem hinném. Méhekre nem veszélyes, az biztos, rá van írva. A hangyák pedig rokonaik, ha nem is túl közeliek.

Valami oka pedig biztosan van, hogy rajta mászkálnak a hangyák. A leggyakoribb a pajzstetű (a linkelt sima meg a viaszos), esetleg még levéltetvek vagy más szívogató rovarok. Az ezek által kiválasztott mézharmatot szokták eszegetni a hangyák.

Virágzik esetleg? Más oka nem nagyon lehet, hogy felmennek rá a hangyák. Szerintem konkrétan ellenük semmit nem kell tenni, a kiváltó okot kell megtalálni és megszüntetni.

2020. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem virágzik.

Hát nem tudom mi lehet a kiválto ok akkor, igy szabad szemmel semmit kulonlegeset nem látok.

Mindenesetre nagyon köszönöm, hogy írtál :)

2020. júl. 3. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!