Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bolti virágföld miért penészes?

Bolti virágföld miért penészes?

Figyelt kérdés

Compo Sana dísznövény és pálmaföld 10l-es zacskóból valamennyit kivettem majd egy héttel később kinyitom a zacskót és vatta szerű fehér penész ül a tetején. Még nem találkoztam ilyennel pedig sok virágföldet veszek és van hogy hetekre félre rakom ha nem fogy el a teljes mennyiség elsőre.

Namost a kérdésem hogy ez még menthető vagy ki kell dobnom? Esetleg napon kiszárítom szétterítve?



2020. júl. 2. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Meg szokták sütni a zacskós földet (sütőben), hogy kiírtódjon belőle minden kártevő, spóra, penész, mert bármi lehet benne. A penészes föld tönkre teszi a növényt. Nézd át őket a növényeket is a biztonság kedvéért. A földet meg tedd pár percre a sütőbe vagy a napra, az is jó. Használható, nem kell kidobni, de a penészt mindenképp el kell távolítani.
2020. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert nedvesség volt benne, ami a zacskóban bepenészedik.
2020. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A zacskós földet nem szokták megsütni. Az kiirtja a komplett talajéletet, halott föld lesz. Még kiszáradni se szabad hagyni, ha jót akarsz.

Nedvesség minden virágföldben van, és nem szoktak penészedni.

Ha úgy lenne a jó, akkor porszáraz állapotban zacskóznák be a földeket.

Valószínűleg éretlen komposztot használtak a virágföldhöz, vagy egyéb alkalmatlan szerves anyagot.

2020. júl. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem egy zacskó földben nem igazán van talajélet, max. szerves és ásványi anyagok (+gombák, baktériumok) Valószínűleg sütőbe nem fogom betenni, de talán ha napon szétterítem az UV fény megöli(?) a gombaspórákat, csak az a baj ha egy kis darabka is túléli akkor újra elszaporodhat. Hmmmm... nem tudom mi a jó megoldás.:(
2020. júl. 4. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Igen, gombák és baktériumok. Meg sugárgombák, algák, vírusok, némi egysejtű állat, ilyesmik. Szóval nem vakondra meg hörcsögre kell gondolni.

Ha hagyod kiszáradni, akkor romlik a minősége. Nem véletlen, hogy nem szárazon vannak bezacskózva a földek.

Bár ez valószínűleg olyan rossz, hogy jobb lenne kihajítani, mert beletehettek valamit, amit nem kellett volna.

2020. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#3 Dehogynem szokták, tessék utána olvasni! 95, max 100 fokon kell megsütni. 105 fokon már ugyan valóban kiöli a tápanyagot is a hőmérséklet, de ezt tápanyag pótlással helyre lehet hozni.
2020. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Lehetni lehet, csak nincs értelme. Palántaföldnek még esetleg, palántadőlés ellen, ha nem tudja valaki jól nevelni a palántáit.

Évente kb. 4-500 liter virágföldet használok fel, 2 márka 6-7 típusából, mind jó minőségű, és nem penészednek soha, meg semmi hátrányát nem látom annak, hogy nem teszem tönkre őket sütéssel.

Ezt a penészedő vackot ki kell dobni, és venni rendeset.

2020. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!