Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növények segítenek a...

Milyen növények segítenek a levéltetvek ellen?

Figyelt kérdés

A kertben a fák, gyógynövények folyamatosan levéltetvesek. Azt olvastam, hogy vannak növények, melyek segítenek ellene. Fokhagyma, körömvirág, levendula, mák, büdöske, haromszíkű szulák, sarkantyúka, napraforgó, macskamenta, oregánó.

Viszont nem teljesen tiszta, hogy pontosan hova is kell ültetni. Elég, ha köré ültetem? Illetve ismer-e valaki még erre a célra egyéb növényeket? Továbbá kinek mi vált be?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2020. júl. 9. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a levendula és a büdöske bevált. Elég ha a védeni kívánt növény mellé kerül. A valóságban a mák,a körömvirág a naprafogó is vonza a levéltetűt. Kipróbáltam, tapasztalat.
2020. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Növény helyett a legjobb módszer talán a katica. Nálam május végén kezdtek ellepni mindent a levéltetvek. Már készültem a permetezésre, amikor egyre több katica pete csomókat vettem észre a fák törzsein és a leveleken. Elhagytam a permetezést és mostanra eltűnt szinte minden levéltetű, a katicák meg a lárváik pedig folyamatosan járőröznek az összes növényen. Igaz, hogy ezek az inváziós fajnak számító harlekinkaticák, de nekem most nagyon hasznosak.
2020. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem létezik ilyen növény. Tapasztalat. Pl. a levendulabokrommal összeérő rózsabokrok csupa levéltetvesek voltak idén is, a levendulától 5 cm-re ott üldögéltek a hajtásokon.

A napraforgóimat is kellett permetezni egy hónapja, mert tele voltak levéltetűvel.

A 300 m2-es fokhagymatáblában, a sorokban kikelt kaprokat tönkrevágták a levéltetvek, nem maradt használható.

Az oregánó csupa tripsz jelenleg is, közvetlenül mellette több növény is levéltetves volt.

A riasztó növények csak annyira riasztóak, hogy konkrétan őrájuk nem mennek a levéltetvek.

Vagy permetezel levéltetvek ellen, vagy elviseled a levéltetveket és az ezzel járó terméscsökkenést, minőségromlást. Ez a két lehetőség van.

2020. júl. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!


#1 Mennyi mennyiséget szoktál elhelyezni a növény mellé? Magról vetettem, elég, ha hagyom mellette bokrosodni?

#2 Nagyon hasznosnak találom a katicákat. Ha jól tudom, a kék búzavirág például csalogatja őket.

#3 Igen, szoktam venni permetező szert is, csak kíváncsi vagyok, van-e természetesebb megoldás is. Nekem az is nagy előny, ha kevesebbet kell permetezni.

2020. júl. 15. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!