Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerítésembe belenőtt a...

Kérdező33 kérdése:

A kerítésembe belenőtt a szomszéd fája,és én cserélni szeretném mert odavan már.De útban van a fa.Megkérdezte a párom hogy kivághatná e,és azt mondta nem.Most mit lehet tenni ijenkor?Félig már kész,így nemhagyhatom.

Figyelt kérdés

#Szomszédok #Otthon,kert
2020. júl. 15. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ami bele lóg a keritesbe azt levaghatjatok.
2020. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Ami átlóg vagy bele van nőve a kerítés vonalába azt nyugodtan ki/le lehet vágni.

Ha akadékoskodik a szomszéd akkor irány az önkormányzat, és majd hivatalból intézkednek.

Esetleg le lehet fényképezni az érintett területet bizonyítéknak.

2020. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%
Így van, fénykép, dokumentáció, aztán lehet vágni.
2020. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképpen fordulj a jegyzőhöz, mert a telekhatáron álló fa jogilag közös tulajdon és ha önkényesen kivágod, ő kártérítést követelhet tőled.


+ ma már sok település (Bp. környékén igen gyakori) külön engedélyhez köti minden fás szárú növény kivágását. Akkor is ha nem közterületen áll.


Figyelj ezekre, mert könnyen pénz büntibe szaladsz.

2020. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én inkább nem púposkodnék, a szomszédi rossz viszonytól nincsen kellemetlenebb.
2020. júl. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Gyümölcsfa? Ami hozzád átlóg, az a tiéd. Neked nincs szükséged a gyümölcsre?

Én azt tenném, hogy kivágnám belőle a régi kerítést, ha ténylegesen "belenőtt" és kihúznám mellette az új kerítést. Gyümölcsfát biztos, hogy nem vágnék ki, olyat ami átlóg hozzám. Nálam is van olyan fa, ami a szomszédé, de átlóg hozzám, amelyik ágak átlógnak, azt én szedem meg. Ha telekhatáron áll egy fa, a mellé kilehet húzni egy új kerítést. Nem értem a problémát, tényleg igaza van az 5. válaszolónak, ilyen dolog miatt rossz viszonyban lenni a szomszéddal, hülyeség.

2020. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem, miért kéne emiatt kivágni a fát. Ha egy ága van útban, akkor azt vágd le (ezt megteheted engedély nélkül), ha meg maga a fa, akkor 20 centivel odébb is lehet rakni a kerítést.... :D
2020. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!