Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy kis üveggömbbe...

Kaptam egy kis üveggömbbe pozsgást. Egyszer már volt ilyen de kipusztult, pedig picit pricceltem csak vízzel. Mi a teendő, hogy hosszú életű legyen a növény?

Figyelt kérdés
Különültessem, de hogyan? (persze csak ha kell és enélkül kipusztulna)
2010. aug. 3. 10:33
 1/4 anonim válasza:

A pozsgások, ugye, arra "szakosodtak", hogy olyan helyen, ahol kevés a csapadék, tartalékolnak vizet a testükben. Ha azt akarod, hogy éljen, hasonló körülményeket (mikroklímát) kell biztosítanod számára, hogy jól érezze magát! Tehát: meleg, napos, száraz hely, minimális víz. Viszont tápanyagra neki is szüksége van, tehát nem lehet évekig sanyargatni egy pici edényben. A fejlődéséhez képest egyre nagyobb cserepekbe kell ültetni! Ma már kapható folyékony kaktusz táp is. Legjobb neki a miniatűr, vagy éppen nagy, kerti Üvegház, ez hasonlít legjobban a származási helyéhez.

Remélem, tudtam segíteni! Ja, bocs! És ne feledkezzünk meg a betegségekről és a kártevőkről sem! Lehet, hogy ez vitte el a növénykédet! Erről viszont mezőgazdasági szakboltban kérj felvilágosítást!

2010. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy tenyérben elférő kis gömböcske. 3 féle pozsgás van benne, nem sima földdel hanem - szerintem - kaktuszossal -. Szóval a földdel nem lehet gond - gondolom -, de talán a mérettel/üveg igen. Kivegyem átültessem. Hogy locsoljam? Heti 1x és csak minimálissan vagy elég ha spriccelem? Apropó a spriccelés nem árt?
2010. aug. 3. 22:19
 3/4 anonim válasza:
igen,igen! A gömböcskéd nagyon pici. Nem kizárólagosan irtam cserepet, lehet az bármilyen edény, pl. lapos, kerámia ikebana-tál. Egymástól messzebb ültesd őket. a föld lehet picit dúsabb, nem muszály sódernek lennie, jól néz ki, ha a tetejét befeded fehér murvával, (apró kövecskék) vagy válogatott kis kavicsokkal. Igen, kevés víz kell, lehetőleg lágy víz, pl. esővíz, vagy capvíz felforralva. Nyugodtan spriccelheted őket, az eső is föntről jön, sőt egyes kaktuszok "hajasak", és az azon lecsapódó hajnali párát hasznosítják! További jó kertészkedést! rbaby
2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké értem akkor kiültetem ill. kiveszem belőle. Nem tudom hogyan tudták így belepasszírozni a növényeket, remélem a fejjel lefelé tartva apróbb ütögetéssel veszem ki az üvegből akkor nem sérül meg. Köszönöm a tanácsot.
2010. aug. 4. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!