Kezdőoldal » Otthon » Kert » Földtoló galambgomba ez?

Földtoló galambgomba ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



#gomba #galambgomba #földtoló galambgomba
2020. júl. 21. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán tünik annak, itt nézd meg a képeket, meg a leírást.


[link]


De semmi esetre se próbáld megenni, MIELÖTT szakértövel megnézeted, könnyen összetéveszthetö más, mérgezö fajokkal.

2020. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem galambgomba. Ez valamelyik tejelőgomba, jó eséllyel a fehértejű keserűgomba, Lactifluus piperatus.

Ismétlem, jó eséllyel, és nem étkezésre :) Ahhoz látni kellene élőben.

2020. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pattanva tört, megnyaltam, csipős volt, igy kidobtam!
2020. júl. 21. 17:27
 5/7 notoldboy válasza:
Szia. Ha kimondottan sűrű a lemeze és törésre tej nedvezik, kóstolásra csípős, szaga kellemes/átható/jellegzetes/enyhén kesernyés, ez keserűgomba, amit olajban/zsírban megsütve (kizárólag) "isteni" finom, nem egyszer ettem... ha valahol beszerezhetném mindig megvenném, amúgy kirándulásokkor mindig vadászok rá...!!! Magyarországon, Bükben találtam, Visegrád környékén, Mátrában is, és persze Erdélyi hegyekben több helyen, de mindig kb. min. 5-600 méter felett bükk/gyertyán hűvös árnyékolt erdőben...
2020. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 notoldboy válasza:
50%
ja és persze a fotók alapján felismerem, ez "keserű gomba" kétségen kívül...!! amit mint említettem, kizárólag sütéssel fogyasztató... "nagyon finom"...
2020. szept. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 notoldboy válasza:
50%
ha legközeleb ilyet találsz... átveszem, vagy elmegyek leszededem...
2020. szept. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!