Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényeket érdemes...

Milyen növényeket érdemes ültetni szúnyogok ellen?

Figyelt kérdés

Amennyiben tényleg van olyan növény, ami segít, azt hogyan érdemes ültetni? Illetve hogyan működik?


Amiket olvastam, hogy hatásosak: Levendula, citromfű, bársonyvirág (büdöske), muskátli, macskamenta/csobormenta/borsmenta, bazsalikom, rozmaring, körömvirág, kakassarkantyú (szúnyogűző), dohányvirág, fokhagyma, bojtocska, eukaliptusz, teafa, kamilla, gilisztaűző varádics (mezei mimózak), kancsóka (életmódja miatt), zsája, citronella.

Engem a tapasztalatok is érdekelnek. Nekem például a citromfűvem bokrosodva tele van szúnyogokkal.


2020. júl. 28. 20:58
 1/5 anonim válasza:
Citromfűről tudok.
2020. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Vénusz légycsapója
2020. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár a muskátlit írtad, de nekünk van citrom-muskátli, a levelei még szárazon is citromosak ha megfogod. Az erkély környékén sosincsen szúnyog.
2020. júl. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan igazán hatásos nincs. Leginkább abban merül ki a hatásuk, hogy rájuk nem nagyon száll a szúnyog, meg ha odatelepszel egy mentabokor közepébe, akkor rád se.
2020. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Citrom mukátli, és citromfű.
2020. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!