Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell csinálni a metelohagy...

Mit kell csinálni a metelohagymammal?

Figyelt kérdés
Ültettem metélőhagyma, hogy a kisbabamnak legyen, ha főzök neki. Nagyon szépen nő, kint a kertben egy cserépben. Pár hete elkezdett megjelenni a szálak tetején bimbok. Mára már lila virágok vannak rajta, olyasmi mint a bogancs . A kérdésem az lenne, hogy ezeket le kell tepkedni? Vagy maradjon rajta? Ti mit csináltok a sajatotokkal? Köszönöm a válaszokat!

#kert #fűszer #metélőhagyma #Metelohagyma #Fűszer növény #Fűszer kert
2020. aug. 1. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Nekem soha nem tudott megmaradni ennyi ideig, mert mindig megettük "útközben"

Szerintem most már várd meg, míg a virág felmagzik, elszárad és lesz újabb magod a következő cseréphez.

Azt aztán, mivel a nevében is benne van, hogy "metélő", hát metélgesd és apróra felvágva fagyaszd le, vagy szárítsd meg, mint a petrezselymet!

De a legfinomabb frissen.

2020. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Vágd vissza az egészet! Öntözd meg, újra lesznek rajta friss hajtások.


A levágott részekből fagyaszthatsz apróra vágva, vizet ráöntve jégkockatartóban, ha sajnálod kidobni az egészet. A kivirágzott szárak kissé keményebbek, nem olyan ízletesek, a friss hajtások a legjobbak.

2020. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2.nagyon szépen köszönöm!!!
2020. aug. 1. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első két válaszoló jó választ adott. Nem tudom, ki értékelte le a 2. válaszolót, de nem jól döntött, mert igazat írt.
2020. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!