Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a futóparadicsom...

Mit csináljak a futóparadicsommal? Csak nő felfelé, de még semmit sem termett. Meg kell metszeni? Levágjam a tetejét, hogy ne fusson tovább, vagy csak vegyem ki a támasztékot, hogy ne kapaszkodjon tovább felfelé?

Figyelt kérdés

Mit csináljak a futóparadicsommal? Csak nő felfelé, de még semmit sem termett.


Kb. 20 bokornyi van, vegyes fajták, de a sűrű öntözés és napsütés ellenére még csak ötforintosnyi zöld paradicsomok vannak rajta, és rengeteg virág. Kb. 3-4 méter magasak már, és még mindig csak mennének fel. Májusban ültettem őket ki a kertbe.


Meg kell metszeni? Levágjam a tetejét, hogy ne fusson tovább, vagy csak vegyem ki a támasztékot, hogy ne kapaszkodjon tovább felfelé?


2020. aug. 2. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed, osszeesik, nagyon jo lesz..


Honaljhajtasokat lehet leszedni

2020. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A növény az össze energiáját termés helyett a növekedésre fordítja.

Amúgy minek neked 4 méter magas paradicsom?

Létráról akarnád szedni, vagy hívsz egy daruskocsit??!

Nyugodtan vágd el 1,5 - 2 méter magasan.

2020. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem szokott teremni amikor nem szeded le a hónalj hajtásokat akkor azok is elkezdenek megerősödni, oda pumpálja a növény az energiát. Szóval burjandzik össze vissza se fény sem tápanyag nem marad a termésre.

De ezzel már elkestel az elejétől kezdve kell kaccsolni, hogy mindig csak egy vastag szár maradjon. Találsz erröl neten millió viedót.

2020. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam soha levágni, csak hagyom a támaszték végén lelógni.

Május végén, vagy elején ültetted ki? Ha május végén, akkor még nem akkora gond, ha nem érik.

Én nem 1, hanem 4 szárat szoktam nevelni tövenként, hogy ne másszon annyira felfelé.

Nem lehet, hogy mégse elég világos a hely? Mutatsz fotót a növényeidről?

Nem használtál pétisót, vagy egyéb nitrogént?

2020. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!